Potrzebujesz porady w doborze płytek? Zadzwoń +48 517 114 290
PRÓBKA PODŁOGI

PODŁOGA W GARAŻU UŁOŻONA SAMODZIELNIE

Budujesz lub remontujesz garaż? Jesteś majsterkowiczem zapalonym do własnego projektu lub osobą szukającą niewymagającego remontu?

Samodzielne położenie podłogi garażowej to temat, który interesuje wiele osób i wiele z nich staje się naszymi zadowolonymi klientami. Płytki PCW Fortelock są wyjątkowe ze względu na swoje właściwości i łatwość instalacji oraz spełniają wszystkie wymagania stawiane podłodze garażowej.

Od czego zacząć? Od odpowiedniego wyboru podłogi.

Przy wyborze podłogi do garażu należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

Przeznaczenie garażu

Jeśli używasz garażu do parkowania pojazdów, podłoga powinna być wystarczająco mocna i odporna przeciw uszkodzeniom mechanicznym. Jeśli garażu używasz jako warsztatu lub magazynu, odporność na chemikalia i oleje może być ważniejsza. W obu przypadkach polecamy podłogę Fortelock Industry, która wytrzymuje uderzenia cięższych przedmiotów i krótkotrwały kontakt z chemikaliami.

Materiał

Istnieje wiele materiałów, które są używane do podłóg garażowych, w tym beton, powłoki epoksydowe, płytki, winyl, laminat i drewno lub wytrzymałe PCW. Każdy materiał ma swoje zalety i wady, ale płytki garażowe PCW spełniają większość wymagań.

Trwałość

Podłoga w garażu powinna być odporna na uszkodzenia mechaniczne, środki chemiczne i oleje. Jak już wspomnieliśmy, płytki Fortelock Industry są bardzo trwałe. Jeśli jednak mimo wszystko ulegną miejscowemu uszkodzeniu, łatwo wymienić wyłącznie uszkodzoną część na nową.

Konserwacja

Podłoga w garażu powinna być łatwa do utrzymania i czyszczenia, zwłaszcza jeśli służy do parkowania pojazdów. Dlatego warto wybrać płytki PCW, które są łatwe w utrzymaniu. Nie pozostają na nich tłuste plamy i nie kruszą się jak posadzki betonowe. Dowiedz się więcej o czyszczeniu podłóg Fortelock w naszym filmie. Środki czyszczące można znaleźć w naszym asortymencie uzupełniającym. 

Cena

Na wybór podłogi garażowej może mieć wpływ również cena. Niektóre materiały są tańsze od innych, ale mogą być mniej trwałe lub mniej estetyczne. U innych zachodzi konieczność układania podłogi przez profesjonalistę. W przypadku podłogi PCW montaż można wykonać samodzielnie, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów na zatrudnienie rzemieślnika.

Wygląd

Wygląd podłogi w garażuj związany jest z jego przeznaczeniem. Dla jednych odgrywa on mało znaczącą rolę, dla innych garaż jest po prostu kolejnym pokojem w domu. Płytki PCW dają możliwość łączenia różnych kolorów oraz oferują nowoczesny i nietypowy design. W celu wizualizacji podłogi Fortelock w swoim garażu użyj Wizualizatora.

Jeśli nie wiesz, która podłoga jest dla Ciebie najlepsza, rozważ te czynniki przy wyborze podłogi do garażu i skonsultuj się z naszymi ekspertami.

Co dalej? Podpowiemy Ci, jak samodzielnie położyć podłogę w garażu:

  1. Przygotuj wszystkie niezbędne narzędzia i materiały – taśmę mierniczą, nóż do cięcia, pistolet grzewczy, jeśli to konieczne klej lub taśmę mocującą, a także pokrycie podłogowe, listwy, obrzeża i narożniki.
  2. Zmierz wielkość garażu i oblicz liczbę potrzebnych płytek w zależności od wybranego typu. W tym pomoże Ci nasz konfigurator.
  3. Przygotuj warstwę podkładową. Nie jest to trudne, wystarczy usunąć szpachlą większe nierówności i pozbyć się z pierwotnej powierzchni większych zabrudzeń i kurzu.
  4. Zastanów się nad pożądanym wyglądem podłogi. Wykonaj wzór według swoich potrzeb i gustu. Połącz kolory i podziel przestrzeń na osobne sekcje lub podkreśl pewne obszary. Zastosuj oryginalny nadruk CUSTOM z własną grafiką.
  5. Płytki podłogowe układaj zgodnie z zaleceniami zawartymi w karcie technicznej i instrukcji układania.Jeśli podłoga w garażu jest wystawiona na działanie słońca, podklej ją. Nie należy zapominać o dotrzymywaniu szczelin dylatacyjnych na obwodzie podłogi.
  6. Wykończenie instalacji za pomocą listew podłogowych, profili najazdowych i narożników.
  7. Nie zapomnij usunąć wszystkich odpadów i uporządkować garażu. W celu prawidłowego czyszczenia, zainspiruj się naszym filmem lub artykułem dotyczącym czyszczenia.

Należy pamiętać, że montaż podłogi w garażu wymaga znacznej uwagi i staranności. Jednak z układaniem naszej podłogi poradzą sobie nawet dzieci, więc nie martw się i śmiało spróbuj. Pomocny będzie filmik z instrukcją montażu.

Zapoznaj się z referencjami naszych klientów.

PODŁOGA W GARAŻU UŁOŻONA SAMODZIELNIE 01 PODŁOGA W GARAŻU UŁOŻONA SAMODZIELNIE 02 PODŁOGA W GARAŻU UŁOŻONA SAMODZIELNIE 03 PODŁOGA W GARAŻU UŁOŻONA SAMODZIELNIE 04

Próbka podłogi

Chcę próbkę