Potrzebujesz porady w doborze płytek? Zadzwoń +48 517 114 290
PRÓBKA PODŁOGI

Środki czyszczące do podłóg PCW

Oferta środków czyszczących

Forteclean Daily Cleaner do codziennego czyszczenia

Specjalny aktywny środek czyszczący do codziennego czyszczenia i czyszczenia po układaniu wszystkich elastycznych wykładzin podłogowych (PCW, linoleum, kauczuk) bez obróbki powierzchni, a także wykładzin podłogowych z dowolną obróbką powierzchni PU/PUR. Wysoka siła czyszczenia nawet w przypadku tłustych osadów. Bez wypłukiwania powierzchni, bez tworzenia się szarej powłoki. Czyszczenie bez pozostawiania filmu i smug. Do bezpiecznych powierzchni antypoślizgowych. Spełnia wymagania normy DIN 18032 dla podłóg sportowych.

Cechy:

 • 100% biodegradowalny, bez symbolu zagrożenia,
 • nie tworzy pozostałości mikrofilmu, brak zszarzenia powierzchni lub smug,
 • wspiera i utrzymuje właściwości antypoślizgowe powierzchni,
 • nadaje się do mopowania ręcznego, a także do maszyn myjących,
 • przetestowany zgodnie z normami dotyczącymi bezpiecznego przemieszczania się osób w przestrzeni publicznej,
 • spełnia wymagania norm DIN 18032 i DIN EN 14904 dla podłóg sportowych,
 • bardzo ekonomiczny w użyciu – rozcieńczenie do 1:200 – 1:400 z wodą (25-50 ml na 10 litrów wody).

Produkt: Forteclean Daily Cleaner

Opakowanie: 1 l (dla powierzchni ok. 1000 m2), 5 l (dla powierzchni ok. 5000 m2)

Rozcieńczenie: 1:200

pH: 9,5

Forteclean Daily Cleaner 1 l (1000 m²)

Ilość ks

69 PLN z VAT

Forteclean Daily Cleaner 5 l (5000 m²)

Ilość ks

239 PLN z VAT

Forteclean Intense Cleaner do głębokiego czyszczenia

Neutralny aktywny środek czyszczący do głębokiego czyszczenia podłóg elastycznych (PCW, linoleum, kauczuk) oraz delikatnego usuwania silnych zabrudzeń i tłuszczu. Idealny do czyszczenia po układaniu podłóg zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych. Nie koliduje z powłokami i warstwami ochronnymi. Nadaje się do wszystkich zmywalnych powierzchni.

Cechy:

 • na bazie wysoce skutecznych tenzydów,
 • delikatnie usuwa silne zabrudzenia i tłuszcz,
 • doskonałe właściwości czyszczące i emulsyjne,
 • nie tworzy osadów na powierzchni i nie pozostawia żadnego filmu,
 • nadaje się do mopowania ręcznego, a także do wszystkich maszyn myjących,
 • nadaje się do większości powierzchni, w tym PCV/LVT, linoleum, podłóg epoksydowych i poliuretanowych wylewek podłogowych, kauczuku, gumy, malowanych podłóg drewnianych, podłóg kamiennych, wszystkich powierzchni zmywalnych (drzwi, stoły, szafki, płytki ceramiczne, płytki i inne).

Produkt: Forteclean Intense Cleaner

Opakowanie: 1 l (dla powierzchni ok. 50 m2), 5 l (dla powierzchni ok. 250 m2)

Rozcieńczenie: 1:5

pH: 9,3

Forteclean Intense Cleaner 1 l (50 m²)

Ilość ks

59 PLN z VAT

Forteclean Intense Cleaner 5 l (250 m²)

Ilość ks

199 PLN z VAT

Środki czyszczące do podłóg ESD

Koncentrat do zwykłego, codziennego czyszczenia, a także do czyszczenia po ułożeniu płytek. Stosuje się go do wszystkich elektrostatycznie przewodzących i antystatycznych podłóg.

Cechy:

 • doskonałe wiązanie zanieczyszczeń również w przypadku zabrudzeń z zawartością tłuszczu,
 • bez wypłukiwania powierzchni, bez tworzenia się szarej powłoki,
 • czyszczenie bez smug.

Produkt: Dr. Schutz ESD Floor cleaner

Opakowanie: 10 l

Zużycie: Normalne czyszczenie: około 0,1 litra na 100 m²

pH: 9.5 (koncentrat)

Dr. Schutz ESD Floor cleaner 10 l (10000 m²)

Koncentrat do bieżącego, codziennego czyszczenia, a także do czyszczenia po ułożeniu płytek ESD. Przeznaczony do wszystkich podłóg przewodzących elektrostatycznie i podłóg antystatycznych.

Ilość ks

499 PLN z VAT

Uniwersalne środki czyszczące

Uniwersalny preparat do usuwania wodorozcieńczalnych i nierozpuszczalnych plam jak na przykład od coca-coli, soków owocowych, keczupu, tuszu do długopisów, marmolady, czerwonego wina, kawy, czekolady, gumy do żucia, kremu do butów, lakieru do paznokci, asfaltu, flamastrów itp. Jest szczególnie skuteczny przy usuwaniu zarysowań od gumy, obcasów oraz graffiti i odpornych na wodę farb malarskich.

Zakres zastosowania:

Dywany i tekstylne wykładziny podłogowe, tapicerka i tkaniny, elastyczne wykładziny podłogowe, nawierzchnie sportowe, wodoodporne uszczelnione podłogi parkietowe i korkowe, podłogi laminowane, powierzchnie wodoodporne.

Należy przestrzegać wszystkich zaleceń zawartych w instrukcjach pielęgnacji podłóg dostępnych na www.dr-schutz.com.

Produkt: Dr. Schutz Uniwersalny odplamiacz Elatex

Opakowanie: 200 ml

Zużycie: w zależności od zastosowania

pH: 2,5 (koncentrat)

 

Dr. Schutz Uniwersalny odplamiacz Elatex 200 ml

Uniwersalny preparat do usuwania wodorozcieńczalnych i nierozpuszczalnych plam jak na przykład od coca-coli, soków owocowych, keczupu, tuszu do długopisów, marmolady, czerwonego wina, kawy, czekolady, gumy do żucia, kremu do butów, lakieru do
paznokci, asfaltu, flamastrów itp. Jest szczególnie skuteczny przy usuwaniu zarysowań od gumy, obcasów oraz graffiti i odpornych
na wodę farb malarskich.

Ilość ks

69 PLN z VAT

Jak prawidłowo czyścić podłogę i jaki środek czyszczący wybrać

Szukasz porady, jak dbać o plastikowe płytki Fortelock? Nie wiesz, jaki środek czyszczący wybrać? Przedstawiamy 6 wskazówek, jak utrzymać płytki PCW Fortelock w idealnym stanie. Poznaj sekret, jak zapobiegać zabrudzeniom lub trudnym do czyszczenia podłogom oraz jak uniknąć uszkodzeń płytek. Dotyczy to również innych materiałów PCW, takich jak np. linoleum. Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów, którzy już wiedzą jak to zrobić!

1. Zapobieganie to podstawa

Tak, lepiej podłogi nie brudzić, ale jak to zrobić? Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie stref czyszczenia przed wejściami do budynków. Co najmniej 2-3 kroki na macie zmniejszą ilość zabrudzeń, które w przeciwnym razie znalazłyby się na podłodze.

2. Regularność prowadzi do sukcesu

Zanieczyszczenia, które pozostają na płytkach przez długi czas są trudniejsze do wyczyszczenia. Regularne czyszczenie sprawi, że płytki będą jak nowe, a przestrzeń będzie wyglądać lepiej. Liczba czyszczeń zależy od intensywności użytkowania, ale zalecamy co najmniej raz w tygodniu.

3. Odpowiedni środek czyszczący zdziała cuda

Kupiłeś zwykły środek czyszczący i płytki nie dają się wyczyścić? To nie wina płytek, tylko środka. Odpowiedni środek czyszczący pomoże uzyskać wygląd nowych płytek. Do wszystkich płytek Fortelock zalecamy nasze specjalne środki czyszczące Forteclean.

 • Do głębokiego czyszczenia wżartych zabrudzeń zalecamy Forteclean Intense Cleaner, który usuwa nawet najtrudniejsze plamy lub stare powłoki ochronne. Wystarczy nanieść go w zalecanej proporcji z wodą, pozostawić na 10-15 minut, wyszorować szczotką lub urządzeniem do czyszczenia, a następnie tylko opłukać wodą i podłoga jest jak nowa.
 • Do codziennego i regularnego czyszczenia zalecamy Forteclean Daily Cleaner. Jego zaletą jest to, że nie pieni się, nie pozostawia smug, a także tworzy na powierzchni płytek delikatny woskowy film ochronny, który chroni płytki przed zabrudzeniami, a także ułatwia czyszczenie.
 • Do płytek ESD zalecamy Środek czyszczący ESD.
 • W przypadku miejscowych zabrudzeń zalecamy stosowanie Uniwersalnego odplamiacza Elatex.

4. Szybkie usuwanie zabrudzeń – klucz do czystości

Nie pozostawiaj na płytkach substancji żrących lub rozpuszczalników, takich jak benzyna lub olej napędowy. Przy długotrwałej ekspozycji mogą one powodować nieodwracalne uszkodzenia. Dlatego też substancje te muszą zostać usunięte tak szybko, jak to możliwe. Jeśli ciecz dostanie się również do zamków, należy jak najszybciej zdemontować płytki, wyczyścić je i przed złożeniem dokładnie wysuszyć.

W przypadku stosowania środków czyszczących obowiązuje dokładnie odwrotna zasada. W przypadku Podstawowego środka czyszczącego R absolutnie kluczowy jest czas jego działania na zanieczyszczenia. Zalecamy pozostawienie środka czyszczącego na co najmniej 10 do 15 minut i dopiero potem usunąć zabrudzenia. W ten sposób środek czyszczący może skutecznie usunąć trwałe zabrudzenia. Przy większym zanieczyszczeniu zalecamy powtórzyć procedurę.

5. Odpowiednia szczotka czyni cuda

Wyobraź sobie, jak wyglądałby samochód po umyciu drucianą szczotką. Dokładnie to samo stałoby się z płytkami, gdybyś czyścił je nieodpowiednią szczotką ścierną lub tarczą. Podczas czyszczenia za pomocą urządzenia do czyszczenia należy wybrać tarczę czyszczącą z czerwonymi szczotkami. A jeśli zastanawiasz się, czy lepsza jest tarcza czy wałek, mamy odpowiedź. W przypadku płytek Fortelock ze wzorami preferowane są tarcze czyszczące ze szczotkami (nie z padem) – usuwają one brud lepiej i szybciej niż wałki.

Do czyszczenia ręcznego należy używać konwencjonalnej szczotki o średnio twardym włosiu. Potrafią one dostać się nawet do drobnych rowków w podłodze Fortelock.

6. Tarcza ochronna dla płytek

Chcesz utrzymać płytki w idealnym stanie tak długo, jak to możliwe? Bardzo pomocne będzie zastosowanie specjalnego poliuretanowego lakieru ochronnego. Lakier ułatwi ich późniejszą konserwację i podkreśli ich wygląd. Ponadto lakier nakłada się bezpośrednio na produkcji, dzięki czemu otrzymujesz gotową lakierowaną płytkę.

 

Wskazówka:

Skorzystaj z usług czyszczenia i układania płytek

Chcesz, aby Twoja podłoga znów wyglądała jak nowa, ale nie masz możliwości jej wyczyszczenia? Skorzystaj z pomocy naszego doświadczonego zespołu, który profesjonalnie i szybko wyczyści Twoją podłogę. Usuwanie uporczywych zabrudzeń, czyszczenie podłóg ESD, nakładanie warstwy ochronnej, zmiana koloru płytek lub zwiększenie klasy antypoślizgowości.

Więcej informacji na stronie www.fortelock.pl lub info@fortelock.pl.

Przykład podłogi przed i po czyszczeniu

Tak wygląda metamorfoza podłogi u naszych klientów, którzy czyścili swoje podłogi nieodpowiednimi środkami czyszczącymi i nie przestrzegali prawidłowej procedury czyszczenia, która podczas czyszczenia podłóg jest niezbędna.

Kiedy sami zajęliśmy się podłogą, rezultat był zauważalny na pierwszy rzut oka.

Spójrz na zdjęcia i sam oceń, jak dużą różnicę może zrobić właściwa procedura i odpowiedni środek czyszczący. Jak widać, opłaca się poświęcić wystarczającą uwagę czyszczeniu podłogi.

Przygotowaliśmy również film, abyś mógł zobaczyć, jak przebiega cały proces czyszczenia. W tym celu wybraliśmy ekstremalnie zabrudzone płytki, do których zastosowaliśmy wspomniane wcześniej środki czyszczące i procedury postępowania. Przekonajcie się sami, jaki jest efekt. Wideo.

Próbka podłogi

Chcę próbkę