Potrzebujesz porady w doborze płytek? Zadzwoń +48 517 114 290
DARMOWA PRÓBKA

Ekologia

Filozofią firmy Fortemix jest ochrona naszego otoczenia dla następnych pokoleń i dlatego z odpadów wykonujemy dobrze opracowane technicznie, opatentowane wyroby. Dzięki temu co roku chronimy ponad 2 400 000 kg tworzyw sztucznych przed spaleniem albo złożeniem na wysypisku technicky propracované, patentované výrobky.

Oprócz tego, że chronimy tworzywa sztuczne przed złożeniem ich złożeniem na wysypisku, to jeszcze co roku oszczędzamy w ten sposób 4 396 000 kg CO2, co odpowiada emisji prawie 1 000 samochodów*, a jeszcze oprócz tego oszczędzamy 580 000 000 l wody**.

Renowacja podłogi za pomocą płytek PCW prowadzi do oszczędności 80 % emisji w stosunku do nowej, betonowej podłogi. Wszystkie nasze płytki nadają się do recyklingu, przy produkcji powstaje minimum odpadów i emisji, a my dodatkowo odkupujemy stare wyroby. Odpady produkcyjne rozdrabniamy na własnych kruszarkach. Dzięki temu żadne wadliwe sztuki nie muszą opuszczać zakładu i są szybko zawracane z powrotem do procesu produkcji. Ponadto jesteśmy przygotowani do recyklingu swoich własnych wyrobów, również po zakończeniu ich okresu żywotności, który jak wiadomo jest bardzo długi. Nawet nasz zakład budujemy głównie z materiałów z odzysku. Większość naszych hal, ale i biur, jest pobudowana ze starych konstrukcji, używanej izolacji, używanych paneli.

*Wyliczono ze średniej emisji 2,1 kg CO2 /kg zaoszczędzonego tworzywa sztucznego po odliczeniu emisji z recyklingu i przetwarzania 0,268 kg CO2 /kg.

**Wyliczono z zużycia wody przy pierwszym wyprodukowaniu tworzywa sztucznego 242 l/kg po odliczeniu emisji z recyklingu i przetwarzania 0,268 kg CO2 /kg).

půjčení dlaždic
půjčení dlaždic

Darmowa próbka podłogi

Chcę próbkę