Potrzebujesz porady w doborze płytek? Zadzwoń +48 517 114 290
PRÓBKA PODŁOGI

Ekologia

Już od wielu lat chronimy środowisko naturalne. I oczywiście w ubiegłym roku też tak było. Ilość tworzyw sztucznych wykorzystanych ponownie dzięki procesowi recyklingu udało się nam zwiększyć o ponad połowę w porównaniu z poprzednim rokiem i w ten sposób ustaliliśmy rekordowy wynik, który przekracza 3 000 000 kg odpadów plastikowych.

Dzięki temu tworzywa sztuczne nie są już niecelowo likwidowane na wysypiskach albo w spalarniach, ale są wykorzystywane do produkcji naszych ekologicznych produktów typu Fortelock Industry, XL, Invisible, Home i Business. Płytki z tworzyw pochodzących z recyklingu są opatentowanymi wyrobami dobrze wykonanymi pod względem technicznym, które umożliwiają wyremontowanie podłogi bez kłopotliwych rozbiórek i wyburzeń. Są korzystne cenowo i można je znaleźć w ofercie pod oznaczeniem ECO w kilku wersjach kolorystycznych.

Miło nam, że dzięki tej naszej produkcji przyczyniamy się do ochrony przyrody i pomagamy w jej zachowaniu dla przyszłych pokoleń. Dokonując recyklingu 3 000 000 kg tworzyw sztucznych nie dopuszczamy do szkodliwej emisji 5 496 000 kg CO2, co jest odpowiednikiem emisji pochodzącej z około 1000 samochodów*, a ponadto oszczędzamy 725 000 000 l wody**.

Razem z nami w ochronie środowiska naturalnego uczestniczą też nasi klienci. Dzięki temu, że do renowacji swoich podłóg korzystają z naszych płytek, zapewniają oni zmniejszenie emisji o nawet 80 % w stosunku do nowej podłogi betonowej. Ponadto wszystkie nasze płytki mogą podlegać kolejnemu recyklingowi. Nawet kiedy przy produkcji pojawią się braki, to ponownie je rozdrobnimy w naszych kruszarkach i przetworzymy ponownie tak, że przy produkcji powstanie minimum odpadów i emisji.

Postępujemy ekologicznie nie tylko przy produkcji naszych płytek, ale cały nasz zakład jest zbudowany z materiałów, które zostały ponownie wykorzystane. Ten sam pomysł wykorzystaliśmy również przy budowie naszego nowego budynku administracyjnego, który dzięki temu stał się wyjątkowym obiektem nie tylko pod względem architektonicznym.

*Wyliczono ze średniej emisji 2,1 kg CO2 /kg zaoszczędzonego tworzywa sztucznego po odliczeniu emisji z recyklingu i przetwarzania 0,268 kg CO2 /kg.

**Wyliczono z zużycia wody przy pierwszym wyprodukowaniu tworzywa sztucznego 242 l/kg po odliczeniu emisji z recyklingu i przetwarzania 0,268 kg CO2 /kg).

půjčení dlaždic
půjčení dlaždic

Próbka podłogi

Chcę próbkę