Potrzebujesz porady w doborze płytek? Zadzwoń +48 517 114 290
PRÓBKA PODŁOGI

Często zadawane pytania

Często zadawane pytania

Jak mam podłogę czyścić i konserwować?

Konserwacja podłogi jest łatwa. Wystarczy przetrzeć podłogę mopem z wodą i zwykłym środkiem do czyszczenia podłóg. Jeśli chcesz zwiększyć połysk podłogi lub wyczyścić ekstremalne zabrudzenia, zalecamy produkty Dr. Schutza. Więcej informacji można znaleźć w instrukcji konserwacji i czyszczenia.

Jakie narzędzia będą potrzebne podczas kładzenia podłogi?

Do układania płytek PCW wystarczy gumowy młotek ułatwiający łączenie zamków płytek oraz nóż tnący (lub prosta piła) w celu docięcia płytek do wymaganego rozmiaru.

Czy muszę specjalnie przygotowywać oryginalną podłogę przed ułożeniem płytek Fortelock PCW?

W większości przypadków wystarczy podłogę dokładnie zamieść. Olej i inne zanieczyszczenia nie mają znaczenia. W przypadku, gdy w podłożu znajdują się większe dziury, polecamy je zalać betonem lub innym wypełnieniem.

Jak wykończyć podłogę przy ścianach i wjeździe?

Skrajną płytkę przyciąć nożem przy ścianie w taki sposób, aby powstała szczelina dylatacyjna 5 mm od ściany. Przy wjazdach zalecamy korzystanie z najazdów Fortelock.

Czy występuje zwiększone ryzyko pożaru?

Według niezależnych badań, dzięki elementom posadzki Fortelock, które same tłumią ogień, została ona sklasyfikowana jako „trudnopalna”.

Czy w przypadku uszkodzenia można wymienić poszczególne elementy płytek PCW?

Oczywiście – bardzo łatwo. Jedną z zalet płytek PCW jest możliwość wymiany pojedynczych płytek bez konieczności demontażu całej podłogi. Po prostu usuń uszkodzoną płytkę i zamień na nową.

Czy woda na podłodze uszkodzi płytki PCW Fortelock?

Zamki płytek PCW Fortelock są bardzo szczelne, dzięki czemu pod podłogę może dostać się tylko minimalna ilość wody. Płytki posiadają od spodu kanały AirFlow zapewniające wentylację. Dzięki temu pod podłogą nie pojawia się zgnilizna lub nieprzyjemny zapach.

Czy taka podłoga stanowi izolację?

Tak, podłoga Fortelock stanowi zarówno izolacją cieplną, jak i dźwiękową.

Gdzie mogę zastosować płytki PCW Fortelock?

Płytki Fortelock PCW zostały opracowane dla szerokiego zakresu zastosowań. Znajdują zastosowanie w obiektach przemysłowych, handlowych, garażach, warsztatach, piwnicach, magazynach, siłowniach, pralniach i wielu, wielu innych.

Czy płytki PCW Fortelock są odporne na oleje i inne chemikalia?

Polimerowa struktura podłogi Fortelock jest odporna na większość olejów i kwasów. W przypadku rozlania chemikaliów lub oleju zalecamy jednak natychmiastowe ich wytarcie.

W jaki sposób mogę zutylizować podłogę?

W przypadku, gdy podłoga jest uszkodzona, spełniła swoje zadanie lub nie jest już używana, istnieje możliwość zwrotu płytek do nas. W tym celu stworzyliśmy usługę odbioru zwrotnego płytek Fortelock.

Czy podłoga nie jest nazbyt śliska?

Specjalnie zaprojektowany desenie stosowane na powierzchni płytek są wysoce antypoślizgowe. Zapobiegają poślizgom nie tylko podczas chodzenia, ale również poślizgnięciu się kół np. wózków widłowych w magazynie.

Czy mogę stosować podłogę także na zewnątrz?

Nie zalecamy korzystania z podłogi na zewnątrz. Jest to możliwe, ale nie możemy zagwarantować trwałości koloru ani zachowania kształtu.

Próbka podłogi

Chcę próbkę