Potrzebujesz porady w doborze płytek? Zadzwoń +48 517 114 290
PRÓBKA PODŁOGI

23. 2. 2022

Woda i chemikalia na podłodze Fortelock

Prezentujemy kolejne, krótkie video, w którym systematycznie informujemy o właściwościach i zaletach podłogi z płytek Fortelock. Za pośrednictwem tych prezentacji odpowiadamy na często stawiane pytania, z którymi się do nas zwracacie. Kolejnym ciekawym tematem jest:

Odporność na chemikalia i inne rodzaje cieczy

Płytki podłogowe Fortelock nie są wodoszczelne. W przypadku, gdy na podłogę wyleje się mniejsza albo większa ilość cieczy, zalecamy ją wytrzeć jak najszybciej, aby nie przedostała się do dolnych warstw. W przypadku, gdy tak się stanie, pożyteczny okaże się unikalny system kanalików AirFlow, w który nasze płytki są wyposażone od spodu i który skutecznie spowoduje odprowadzenie mniejszej ilości wilgoci. Jeżeli jednak pod płytki dostanie się większa ilość cieczy, to zalecamy rozebranie danej części podłogi, wysuszenie tego miejsca i ponowne ułożenie podłogi. Taka operacja nie będzie mieć żadnego wpływu na jej funkcjonowanie i jakość.

W przypadku podłóg typu Invisible, Home i Business połączenia płytek przy ich układaniu można skleić specjalnym klejem zapewniającym efekt zgrzewania PCV na zimno. Wtedy płytki staną się dużo bardziej odporne na przenikanie cieczy.

Maksymalną wodoszczelność osiąga się przez kompletne podklejenie wszystkich płytek.

Podłoga Fortelock jest również odporna na chemikalia. Krótkotrwałe działanie olejów nie spowoduje uszkodzenia podłogi tak, jak to się zdarza na przykład przy podłogach betonowych. Zalecamy jednak jak najszybsze usuwanie rozlanych olejów i innych tłustych substancji tak, aby reakcje chemiczne zachodzące między płytkami PCV i olejem nie spowodowały zmian kolorystycznych podłogi.

Szczegółowe informacje znajdują się w karcie technicznej.

Próbka podłogi

Chcę próbkę