Potrzebujesz porady w doborze płytek? Zadzwoń +48 517 114 290
PRÓBKA PODŁOGI

Wsparliśmy projekt przeciwko przemocy domowej

Kolejną organizacją non-profit, którą wsparliśmy w ramach programu firmowego Fortegrant jest Lumpíkov we Frydku-Mistku. Lumpíkov jest organizacją non-profit i celem jego założenia było stworzenie społeczności, w której matki mogłyby się spotykać, wymieniać informacjami, a ich dzieciom zapewnienie uczestnictwa w wielu kółkach zainteresowań.

Ale Lumpíkov to nie tylko dzieci. Jest także dla kobiet, które chcą wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Rynek pracy stale się zmienia i powrót do pracy może być wyzwaniem, zwłaszcza po kilku latach. Lumpíkov pomaga w tej kwestii poprzez szkolenia, które są dofinansowywane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Fortemix wsparł kolejny z projektów tej organizacji, który pomaga kobietom doświadczającym przemocy domowej.

Słowa dyrektorki Lumpíkova Petry Petruškové: Na początku wygląda to jak miłość z filmu. Ale później może się to zamienić w koszmar. I to nie tylko dla kobiety, ale także dla jej dzieci.

Kiedy zaczynaliśmy walkę z przemocą domową we Frydku-Mistku, myśleliśmy, że pomocy będzie potrzebowała 1 lub 2 kobiety. Ale ostatnio prawie co tydzień dostajemy telefon od kobiety, która prosi o pomoc. Czasami jest to przemoc psychiczna, kiedy mężczyzna zamyka ją w domu, grozi jej lub wyrzuca z domu, czasami jest to przemoc fizyczna, kiedy kobieta trafia do szpitala. W tym ciągłym strachu żyje nie tylko kobieta, ale także jej dzieci. Strach przed zaśnięciem, strach przed powiedzeniem czegokolwiek, strach przed tym, co będzie dalej.

Zapewniamy kobietom bezpłatną pomoc prawną, reprezentację w sądzie oraz pomoc psychologiczną dla niej i jej dzieci. Najtrudniejszym zadaniem jest wówczas znalezienie zastępczego mieszkania, ponieważ bardzo trudno jest im ustabilizować się finansowo.

A4_Nasili

Próbka podłogi

Chcę próbkę