Potrzebujesz porady w doborze płytek? Zadzwoń +48 517 114 290
PRÓBKA PODŁOGI

Posadzki w magazynach i warsztatach z długoletnim okresem użytkowania

W magazynach czy warsztatach posadzka jest bardziej poddana działaniom różnorodnych czynników niż gdziekolwiek indziej. Dlatego powinna być bardziej  odporna na rozlane detergenty, wodę, ruchy wózka widłowego czy ciężar magazynowanego materiału.

W magazynach i warsztatach przeważnie stosuje się betonową posadzkę, która posiada wiele zalet. Jeśli szukasz podsadzki dla lokalnego sklepiku i nie potrzebujesz czegoś wyjątkowego, być może to jest wystarczające rozwiązanie. Jednak w przypadku magazynów firmy powinny rozważyć rozwiązania alternatywne w kwestii posadzki. Podłogi PCW w warsztacie czy magazynie zapewniają o wiele więcej możliwości, niż można się było tego spodziewać.

Szukasz posadzki z długoletnim użytkowaniem?

Długoletnia żywotność podłogi jest kluczowym kryterium przy wyborze posadzki. Jeśli szukasz takiej posadzki, optymalne rozwiązanie to podłoga PCW Fortelock Industry. Model ten często jest stosowany w zakładach przemysłowych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla magazynów, w których przechowywane są ciężkie towary. Podłoga tego rodzaju przyjmuje duże obciążenia tak jak, np. często używane równolegle wózki czterokołowe z oponami gumowymi z obciążeniem do 1500 kg. Dodatkowo idealnie dopasuje się do Twojego magazynu, hangaru, fabryki czy mniejszych warsztatów. Ma również doskonałą odporność chemiczną, dzięki czemu nie musisz się martwić, jeśli zostanie wylany jakiś detergent. Ze względu na szeroką gamę kolorów umożliwia tworzenie różnorodnych wzorów na podłodze, zapewniając stworzenie różnych stref pracy, gwarantując przy tym bezpieczeństwo pracy.

Łatwy montaż podłogi PCW

Jeśli zastanawiasz się, jaką podłogę zastosować w Twoim warsztacie, powinieneś zacząć od montażu nowej podłogi. W przypadku betonu jest to nieco bardziej skomplikowane. Powszechną praktyką jest to, że najpierw trzeba przygotować podłoże. Jeśli zamierzasz odnowić podłogę w warsztacie lub magazynie, musisz upewnić się, czy posadzka jest czysta i równa. Na początek należy przygotować żwir. Wykonać szalunek ze stalowych rur czy drewnianych belek. Następnie beton jest mieszany, wylany na posadzkę i wygładzany froterką. Na końcu posadzka jest natryskiwana żywicą akrylową, co zmniejsza absorpcję wody.

Z płytkami PCW jest o wiele łatwiej. Po pierwsze – powierzchnia powinna być gładka i płaska poprzez zastosowanie systemu samopoziomującemu. Za pomocą kredy należy naznaczyć linie na podłodze, użyć wykrawarki oraz gumowego młotka i rozpocząć pracę. Po pierwsze, wszystkie płytki należy ułożyć i połączyć za pomocą systemu zamkowego. Następnie przyciąć marginesy. W magazynach i warsztatach, w których poruszają się wózki widłowe oraz w tych w których stale panuje większa wilgotność, lepiej jest przykleić płytkę.

W mniejszych warsztatach można przeprowadzić instalację samodzielnie. Natomiast w dużych magazynach nie ma potrzeby wstrzymania codziennej pracy. Układanie podłogi PCW to kwestia tylko kilku godzin- w zależności od wielkości pomieszczenia. Jedna osoba może ułożyć 20 m² podłogi na godzinę.

Czego nie możemy osiągnąć poprzez zastosowanie posadzki betonowej?

Beton to niewątpliwie docelowa posadzka przemysłowa. Ale jeśli chcesz coś zmienić, Fortelock Industry z pewnością będzie dobrym wyborem.

Łatwe czyszczenie: w domu wystarczy szmatka czy mop oraz zwykły środek do czyszczenia podłóg. W przypadku większego magazynu można zastosować froterkę.

Szeroka gama kolorów: W fabrykach i większych zakładach strefy pracy są podzielone wg kolorów. Dzięki posadzkom PCW Fortelock możesz z łatwością wydzielić takie strefy w różnych kolorach.

Antypoślizgowa powierzchnia: Płytki Fortelock są wyposażone w antypoślizgową powierzchnię, która jest bezpieczna nie tylko dla pieszych. Ta zaleta jest szczególnie przydatna w magazynach, w których przemieszcza się różnorodny sprzęt. Wózek paletowy może się również ślizgać po mokrej podłodze.

Możliwość szybkiej naprawy: Nie można naprawić posadzki betonowej w częściach, ale w przypadku posadzki PCW tak. Można wymienić jedną płytkę.

Klasyczna podłoga betonowa czy nowoczesne płytki PCW?

W przypadku zastosowania podłóg betonowych w magazynach i warsztatach, jeśli użyjesz posypek cementowych do wzmocnienia górnej warstwy, będą one bardziej odporne. Natomiast jeśli szukasz szybkich rozwiązań, zdecydowanie warto rozważyć Fortelock Industry – jako posadzka do magazynu czy warsztatu, sprawdzi się idealnie.

betonova_podlaha-2.jpeg fortelock_pokladka-2.jpg fortelock_barevna_skala-2.jpg

Próbka podłogi

Chcę próbkę