Potrzebujesz porady w doborze płytek? Zadzwoń +48 517 114 290
PRÓBKA PODŁOGI

Pomagamy z odbudową planety

Dyrektor i właściciel naszej firmy Fortemix pan Adam Milata przekonuje, że celem biznesu jest nie tylko zysk, ale przede wszystkim aktywna odpowiedzialność wobec społeczeństwa i planety.

I że to nie tylko słowa, potwierdzamy m.in. dzięki współpracy przy projekcie zalesniania Eden reforestation project, którego celem odtworzenie lasów w różnych częściach świata. Obecnie stowarzyszenie działa w ośmiu krajach i zasadziło już prawie 600 milionów drzew. Jednocześnie zatrudnia miejscową ludność mieszkającą w biednych warunkach, aby zarobić na godziwe życie. Tworzy to doskonały cykl pomagający nie tylko przyrodzie, ale także mieszkańcom danego kraju. Więcej informacji można znaleźć na stronach https://edenprojects.org/.

A w jaki sposób sadzenie drzew powiązane jest z podłogą produkowaną w okolicach Ostrawy? Fortemix zobowiązał się, że za każdy wyprodukowany metr kwadratowy podłogi przekaże odpowiednią kwotę do zakupu jednej sadzonki drzewa. Właściciel firmy wybrał sobie krainę w Nepalu. W ten sposób wyrośnie nowy obszar zalesiony z prawie 750 000 nowych drzew. Dzięki temu dziesiątki mieszkańców znajdą pracę, co w tych rejonach wcale nie jest łatwe.

Na podstawie tej historii widać, że jeśli masz gust, wizję, a przede wszystkim serce, możesz pomóc odbudować naszą planetę i pomóc ludziom w biednych rejonach gdziekolwiek na świecie.

_vysazeny_strom_FB_CZ_2 – obnovený

Próbka podłogi

Chcę próbkę