Potrzebujesz porady w doborze płytek? Zadzwoń +48 517 114 290
PRÓBKA PODŁOGI

Podłogi do fitnessu czy siłowni. Jaką wybrać?

Podłogi w salach gimnastycznych, centrach fitness czy w przydomowych siłowniach na co dzień poddawane są licznym obciążeniom. Niezależnie od tego, czy spędzasz czas we własnej siłowni, myślisz o tym, co możesz zrobić ze sprzętem fitness, sztangą czy innym sprzętem sportowym.

Istnieje kilka opcji. Od klasycznych pokryć podłogowych, używanych głównie w salach gimnastycznych, przez podłogi PCW, aż po beton w połączeniu z dywanami czy innymi wykładzinami podłogowymi. Ale czy słyszałeś o płytkach PCW?

Szybki i łatwy montaż na prawie każdej powierzchni

Główną zaletą płytek z systemem zamkowym interlock jest samodzielny montaż. Nie ma tutaj znaczenia, czy jesteś właścicielem większego lub mniejszego centrum fitness, czy po prostu jesteś domatorem. Samodzielny montaż jest mile widziany przez każdego, kto myśli nie tylko funkcjonalnie, ale także ekonomicznie.

Płytki PCW firmy Fortelock można kłaść na niemal każdej powierzchni. Podstawowym założeniem jest to, by wyjściowa powierzchnia była twarda i jak najcieńsza. Jeśli twoja posadzka jest betonowa, wystarczy ją zamieść i odkurzyć i możesz zacząć układać płytki. Nasi klienci mogą potwierdzić, iż można zamontować płytki samodzielnie, bez dodatkowych kosztów czy korzystania z usług firm posadzkarskich.

Fortelock wykorzystuje system blokujący podobnym do tego używanego w systemach chodnikowych. Na wszystkich czterech bokach każda płytka jest wyposażona w zamki, które idealnie pasują do siebie. Tworzą silne połączenie, do którego będzie potrzebny tylko gumowy młotek. Jedna osoba może w ciągu godziny położyć do 20 m² podłogi.

Łatwa konserwacja oraz możliwość szybkiego użytkowania

Może zastanawiasz się: „Jak to posprzątać, czy potrzebuję czegoś specjalnego?” A może „Jak długo będę musiał czekać, aż będę użytkować podłogę?” Dobrą wiadomością jest to, że po ułożeniu płytek PCW, są od razu gotowe do użytkowania, a konserwacja nie wymaga specjalnych urządzeń ani środków czyszczących. Jeśli kiedyś miałeś dywan na siłowni, pożegnaj się z czyszczeniem lub zapyleniem. Natomiast jeśli zdecydujesz się na Fortelocka, aby utrzymać czystość w siłowni, wystarczy dobry odkurzacz. W przypadku rozlania napojów czy potu, będziesz potrzebował mopa i zwykłego środka czyszczącego.

Wysoka wytrzymałość – Odziaływanie hantli nie będzie już problemem

Z pewnością doświadczyłeś już sytuacji, gdy zaniedbanie lub niekiedy lenistwo klientów do odstawienia używanego sprzętu na właściwe miejsce czy na podłodze spowodowało upadek na podłogę. Odziaływanie hantli lub innego ciężkiego sprzętu do ćwiczeń może powodować duże problemy z betonową posadzką. Najlepszy scenariusz to, gdy pojawią się tylko pęknięcia. Prawdziwy problem zaczyna się, gdy beton zacznie się kruszyć czy falować. Wtedy nie ma już nic innego jak wyrównać posadzkę, co jest kłopotliwe nie tylko ze względu na koszt, ale także czas – Twoja firma musi zostać zamknięta na jakiś czas.

Fortelock nadaje się również do przemysłu ciężkiego, dlatego może z łatwością poradzić sobie z takimi wstrząsami czy uderzeniami. System podłogowy został zaprojektowany, aby wytrzymać obciążenie wózków widłowych o masie do 1500 kg. Ponadto nie tylko chroni wyjściową powierzchnię, ale także zapewnia izolację akustyczną, a PCW również izolację termiczną. A jeśli przez przypadek niektóre z płytek zostaną uszkodzone, nie musisz zajmować się kosztowną naprawą betonowej posadzki, ale po prostu wymień uszkodzony element.

Właściwości antypoślizgowe

Podczas treningu, np. przysiadów ważna jest stabilność i solidne podłoże pod stopami Twoich klientów. Płytki PCW Fortelock mają również właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu nie musisz się martwić o pośliźnięcie się. Ponadto można wybrać pośród jednego z czterech wzorów, z których każdy spełnia surowe normy europejskie dotyczące właściwości antypoślizgowych.

Szeroka gama kolorów i możliwość dowolnego łączenia

Kolejną zaletą, którą z pewnością cenią właściciele siłowni czy centrum fitness, jest możliwość łączenia do 12 kolorów. Płyty Fortelock o wymiarach 51 x 51 cm (w tym zamki) ułatwiają oddzielenie poszczególnych stref siłowni. Twoi klienci natychmiast będą mogli zobaczyć i rozpoznać miejsce zarezerwowane na cardio czy ciężary oraz hantle itp. Możesz również montować płytki pod urządzenia do ćwiczeń lub stojaki, a jeśli zdecydujesz się na znalezienie innego miejsca, możesz z łatwością przenieść podłogę razem z nimi. Płytki PCW Fortelock są przenośne, można je wielokrotne układać i demontować, co nie wpływa na wytrzymałość zamków.

Gwarancja do 12 lat

Być może już spotkałeś się lub masz doświadczenie z płytkami wykonanymi z gumy. Przypominają i mogą być mylone z płytkami PCW, ale mają jedną zasadniczą wadę. Większość z nich jest zbyt miękka i po pewnym czasie pod wpływem zmiany temperatury mogą zmienić swój kształt. Dzięki zastosowaniu PCW w systemie podłogowym Fortelock możesz zapomnieć o falowaniu i kolejnych uszkodzeniach zamków. Fortelock spełnia wysokie wymagania norm europejskich oraz gwarancję do 12 lat.

Jeśli jesteś zainteresowany naszym system podłogowym, ale nie widziałeś go jeszcze osobiście, wyślemy Ci darmową próbkę. Będziesz mógł wypróbować jakość i wytrzymałość materiału z którego powstaje Fortelock. Zapraszamy do wypełnienia formularza „Darmowa próbka”.

Bądź na bieżąco i śledź nas na Facebooku, gdzie znajdziesz wszystkie wiadomości, referencje, filmy o montażu i wiele więcej.

 

IMG_4837.jpg IMG_20180517_203004.jpg PB108506.jpg podlaha_fortelock_fitness_ostrava_twister_002.jpg

Próbka podłogi

Chcę próbkę