Potrzebujesz porady w doborze płytek? Zadzwoń +48 517 114 290
PRÓBKA PODŁOGI

Oznacz ścieżki w Twoim magazynie za pomocą płytek

Brak porządku w magazynie może być utrudniający dla pracy w każdej firmie, niezależnie od jej wielkości.

Ci, którzy dbają o czystość i bezpieczeństwo pracy nie mogą obejść się bez przestrzegania wyznaczonych przepisów przez organizację, w tym kolorowego wyznaczania stref pracy.

Kolory na podłodze są w zasadzie najlepszym sposobem na oznaczenie:

  • strefy poruszania się personelu, wózków widłowych czy innych maszyn,
  • poszczególne części magazynu – np. przeznaczone do przechowywania doniczek, pojemników na wodę, obszarów zastrzeżonych itp.,
  • niebezpieczne przestrzenie (wąskie przejścia, trudne zakręty czy skrzyżowania),
  • korytarze i inne drogi.

Jakie mogą być opcje wyznaczania kolorowych stref na podłodze?

Powszechna praktyka to jednolita podłoga w kolorze szarym lub czarnym ze strefami zaznaczonymi farbą lub taśmą. Ta ostatnia jest z pewnością najgorszą opcją, gdyż nie jest trwała. Odkleja się zaraz po aplikacji, co stanowi jedynie tymczasowe rozwiązanie. Podobne właściwości dotyczą również farb. Ich trwałość jest dłuższa, ale po kilku latach ulegają zużyciu i są nadal w życiu, jeśli spełniają swój cel. W sumie mogą okazać się o wiele droższe, gdyż firma musi zapłacić za ich usunięcie i ponowne zastosowanie.

W przeciwieństwie do nich są kolorowe płytki PCW Fortelock. W trakcie układania używasz systemu zamkowego, łączysz poszczególne płytki jak puzzle. Twoja praca jest gotowa. Kolor jest trwały, płytki również. A jeśli kiedykolwiek uszkodzisz płytkę, po prostu wymień uszkodzoną. Kolejną zaletą jest krótki czas instalacji – produkcja nie musi być wstrzymana podczas wymiany uszkodzonych płytek, jak ma to miejsce w przypadku posadzek epoksydowych, które wysychają w ciągu 12-18 godzin.

Możesz oznaczyć wszystko za pomocą płytek Fortelock

Płyty PCW Fortelock Industry są przeznaczone do pomieszczeń takich jak, magazyny, gdyż wytrzymują duże obciążenia wózków widłowych i innych maszyn. Ta wersja jest dostępna w trzech opcjach antypoślizgowych i dwunastu kolorach. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej można wykreować praktycznie wszystko. Niech Twoja wyobraźnia puści wodze fantazji. Płytki można dopasować do kolorów Twojej firmy, oznaczyć korytarze i strefy, aby poprawić bezpieczeństwo pracy czy oznaczyć czerwone obszary z ograniczonym dostępem.

Jednak praktyczność jest ważniejsza niż sam projekt w magazynach. Właśnie dlatego płytki PCW Fortelock zawierają również serię rozwiązań podłogowych, szczególnie przydatnych do znakowania paskami ścieżek wózków widłowych. Jeśli chodzi o strefy o dużym natężeniu ruchu personelu, wersje antypoślizgowe wydają się być właściwym wyborem. Dotyczy to również części magazynu, gdzie może pojawić się woda. W ostateczności nawet to można oznaczyć innym kolorem.

Oznaczanie stref ma być praktyczne i ułatwiać życie. Zwróć na to uwagę.

IMAG0026.jpg image1.jpg

Próbka podłogi

Chcę próbkę