Potrzebujesz porady w doborze płytek? Zadzwoń +48 517 114 290
PRÓBKA PODŁOGI

Jaką podłogę najlepiej byłoby wybrać do siłowni albo do centrum fitness?

Wybierasz podłogę do centrum fitness, siłowni albo do kącika ćwiczeń we własnym domu, czy w mieszkaniu i od nieprzebranej wprost ilości dostępnych wariantów pokryć podłogowych po prostu zakręciło Ci się w głowie? Na rynku znajdziesz bardzo wiele podłóg różnego rodzaju, ale nie wszystkie z nich są odpowiednie do systematycznego wykonywania ćwiczeń.  Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze podłogi do siłowni albo centrum fitness? Przy ćwiczeniach w siłowni albo w centrum fitness może dojść do uszkodzeń podłogi, jeżeli nie będzie ona spełniać wysokich wymagań związanych z jej wytrzymałością i odpornością w różnych sytuacjach.

Najlepsza podłoga do ćwiczeń aerobiku i treningu cardio

Jumping i różne rodzaje ćwiczeń aerobowych stawiają podłodze bardzo wysokie wymagania i dlatego trzeba wybrać taką, która wytrzyma oddziałująca na nią naciski i jednocześnie spełni wymagania związane z amortyzowaniem ruchów i tłumieniem wstrząsów. W pomieszczeniu, w którym spodziewane jest intensywne skakanie, podłoga powinna cechować się skutecznym tłumieniem akustycznym i jednocześnie dobrze amortyzować gwałtowne ruchy, ponieważ zbyt twarda podłoga może przy ćwiczeniach przyczynić się do kontuzji kolan albo innych stawów i nie być przyjemna dla naszych stóp.

Do ćwiczeń aerobiku albo treningów jumping polecamy: Fortelock Industry albo Fortelock XL

Najlepsza podłoga do ćwiczeń  z hantlami i z użyciem ciężkich maszyn treningowych

Podłoga w centrum fitness albo siłowni często podlega obciążeniem powodowanym przez odkładane hantle, działanie ciężkich maszyn do treningu i innych urządzeń, jak na przykład orbitreki, wieże do treningu siłowego albo trenażery. Przy upuszczeniu hantli na podłogę ceramiczną albo betonową grozi uszkodzenie powierzchni i bardzo często powstanie pęknięć. Podłoga betonowa w trakcie użytkowania zaczyna się wycierać i kruszyć, co jest niekorzystne nie tylko pod względem estetycznym, ale powoduje też nieprzyjemne zapylenie. Jeżeli urządzasz centrum albo siłownię w którym jakaś podłoga już jest, ale nie chciałbyś inwestować w jej kosztowny remont, to efektywnym i szybkim rozwiązaniem jest ułożenie następnej warstwy wykładziny podłogowej, która zabezpieczy istniejące podłoże. Podłoga Fortelock jest idealnym rozwiązanie w przypadku podjęcia decyzji o pokryciu starszej podłogi, która nie jest satysfakcjonująca. W ten sposób można w czasie jednego dnia znacząco poprawić wygląd swojego centrum fitness albo siłowni i zrobić to bez narzędzi i udziału rzemieślników.

Do ćwiczeń  z hantlami i z użyciem ciężkich maszyn treningowych polecamy: Fortelock Industry

Najlepsza podłoga do ćwiczeń w domu

W dzisiejszych czasach ćwiczenia wykonywane we własnym domu stają się coraz bardziej popularne. Wykonywanie ćwiczeń we własnym domu pozwala nie tylko oszczędzić środki finansowe, które trzeba byłoby wydać na opłatę za wstęp, ale i czas potrzebny na dojazd do centrum fitness albo siłowni. Ćwiczenie w domu ma wiele oczywistych zalet, a jednocześnie taki własny kącik do ćwiczeń fitness w domu albo mieszkaniu można dokładnie dostosować do swoich potrzeb. Dzięki systemowi podłóg Fortelock nie będzie Cię ograniczać ani pływająca podłoga z paneli, podłoga z płytek ceramicznych albo parkiet, który już masz w domu.  Najzwyklejsze ułożenie płytek Fortelock umożliwi Ci wykonanie podłoża do ćwiczeń według własnych wymagań. Ćwiczysz z hantlami albo bez nich? Ćwiczysz jogę albo aerobik? We własnym domu dobrze jest też pomyśleć o wytłumieniu hałasu i zapobiec uszkodzeniom podłogi. Podłoga Fortelock nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych i dobrze izoluje cieplnie, co nie jest obojętne dla Twoich pleców. Podłogę Fortelock można wykończyć z wykorzystaniem podjazdów i naroży, które zapewnią jej elegancki wygląd. 

Do ćwiczeń w domu: Fortelock Industry, Fortelock XL, Fortelock Light albo nowość Fortelock Business

Zalety podłogi Fortelock w porównaniu do innych nawierzchni

  • Tłumi wibracje
  • Amortyzuje przy poruszaniu się i chroni przed skutkami upadku przedmiotów
  • Izoluje cieplnie
  • Bez problemu daje się wycierać i czyścić
  • Uszkodzony element można łatwo wymienić
  • Podłogę Fortelock można ozdobić nadrukowanym napisem albo logo
  • Podłogę można ułożyć bez pomocy fachowców
  • System umożliwia kombinowanie deseni i kolorów
  • Nie ma przeciwwskazań zdrowotnych
  • Nie jest śliska

Do swojego centrum fitness, siłowni albo domu wybrałeś podłogę Fortelock, ale nie jesteś zdecydowany, jaki wybrać deseń i kolor? Zamów dla siebie próbki płytek Fortelock 8×8 cm.

Sugestie YouTube

Obserwuj Fortelock na kanale YouTube, na którym systematycznie zamieszczamy informacje o nowościach. Może Cię zainteresować:

Próbka podłogi

Chcę próbkę