Potrzebujesz porady w doborze płytek? Zadzwoń +48 517 114 290
PRÓBKA PODŁOGI

Jak łatwo i poprawnie układać płytki Fortelock?

Przeczytaj ten post. Ułatwi Ci zainstalowanie nowej podłogi bez pomocy fachowców.


Przygotowanie podłoża i płytek
Po przyniesieniu płytek na miejsce, w którym zostaną ułożone (czy to garaż, pomieszczenie gospodarcze czy inny obiekt), rozłóż je i pozwól im „odpocząć” przez co najmniej 24 godziny. Konieczne jest wyrównanie temperatury otoczenia i płytek. Zapobiegnie to dodatkowemu naprężeniu podczas instalacji.

W międzyczasie przygotuj powierzchnię. Płytki Fortelock można układać na praktycznie każdej twardej powierzchni, która jest gładka i prosta. W niektórych miejscach wystarczy ją zamieść i wytrzeć, w innych konieczne będzie wyrównanie nierówności masą samopoziomującą (polecamy produkt Fornivel) oraz wypełnienie szczelin i ubytków (odpowiedni jest produkt Fortegrout). W przypadku zagłębień Fortelock nie ulegnie zniszczeniu (obnaży nierówności), dlatego zalecamy wypełnienie tych zagłębień zaprawą cementową lub przy pomocy innych mieszanek ułatwiających późniejsze użytkowanie posadzki.

Układanie nowej nawierzchni Fortelock

Użyj kredy na podłodze, aby narysować linie w poprzecznym i wzdłużnym kierunku pomieszczenia. Istotne jest, aby płytki były ułożone w prostokątnym położeniu względem siebie. Rozpocznij układanie od wejścia i przejdź do wnętrza. Ułóż płytki i wbijaj je gumowym młotkiem. Dopiero po ułożeniu całych płytek zmierz końcowe płytki do cięcia.
Uważaj, aby najpierw ułożyć całe płytki, a następnie przycięte płytki. Dotnij płytki tak, aby wokół kolumn, półek i ścian pozostawała co najmniej 5-milimetrowa szczelina, którą można uszczelnić elastyczną masą uszczelniającą lub zakryć listwą cokołową. Płytki Fortelock można łatwo ciąć piłą. Możesz chodzić po podłodze i jeździć od razu po ułożeniu.

Kiedy lepiej przykleić kawałek podłogi?


W normalnych warunkach nie ma konieczności przyklejania płytek Fortelock do podłoża. Zamki są wystarczająco mocne i wytrzymałe, aby uniemożliwić ruszanie się podłogi. Wyjątkiem są miejsca, w których podłoga narażona jest na duże wahania temperatury (zwłaszcza bezpośrednie działanie promieni słonecznych), gdzie wózki widłowe się obracają lub gdzie podłoga będzie narażona na wilgoć i wodę przez długi czas. W tych miejscach zalecamy przyklejenie płytek.

Czyszczenie i konserwacja


Do pielęgnacji podłóg nie są wymagane żadne specjalne środki czyszczące. Podłogę można łatwo zmywać zwykłymi produktami do podłóg. W przypadku dokładnego czyszczenia można również użyć maszyn czyszczących z obrotową szczotką lub mopem do PVC, które nie uszkodzą podłogi.

Wiedziałeś o tym?

Płytki można układać luzem w miejscach ich stosowania*:

  • Czterokołowe wózki widłowe z przeciwwagą o udźwigu nie większym niż 5 000 kg
  • Wózki paletowe o masie całkowitej łącznie z ładunkiem nieprzekraczającym 800 kg


* w przypadku nierównych powierzchni maksymalne obciążenie można zmniejszyć

Zeny_1080x1080_FB_PL_bez ForteLock-0134-21024x683

Próbka podłogi

Chcę próbkę