Potrzebujesz porady w doborze płytek? Zadzwoń +48 517 114 290
PRÓBKA PODŁOGI

Jak instalować listwy przypodłogowe Fortelock? To łatwe

Nie jesteś pewien, jak prawidłowo zainstalować listwy przypodłogowe Fortelock, jaki sposób wybrać i jak postępować? Przeczytaj instrukcję, dzięki której łatwiej Ci będzie zdecydować.


Możliwe sposoby instalacji listew przypodłogowych Fortelock


Listwy przypodłogowe Fortelock można instalować dwoma sposobami. Można wybrać wersję z przyklejaniem albo z wierceniem. Polecamy wariant z klejeniem z powodu łatwiejszej instalacji.


Instalacja listew przypodłogowych za pomocą przyklejania


Do instalacji listew przypodłogowych za pomocą przyklejania będą Ci potrzebne:

• listwy przypodłogowe (znajdziesz je na kartach produktowych płytek podłogowych)
• klej (polecamy Mamut Glue)
• nóż z łamanym ostrzem
• metr albo liniał
• Listwy Fortelock (wersja Industry, XL albo Invisible)


Na wybranej ścianie mierzymy i zaznaczamy wysokość, do której chcemy zainstalować profil (zalecamy 9,5 cm od podłogi) albo możemy skorzystać z płytek, które posłużą nam jako pomoc przy instalacji. Płytki układamy w słupki po 6 sztuk, jedna na drugą i tak przygotowane słupki ustawiamy wzdłuż ściany w odstępie około jednego metra.
Następnie przygotowujemy listwę przypodłogową, którą czyścimy i nanosimy na nią punktowo równomierną ilość kleju na całej długości. Listwę przypodłogową dolną krawędzią opieramy na płytkach i dociskamy do ściany. Aby równomiernie rozprowadzić klej na listwie, trzeba docisnąć profil z większą siłą.


Instalacja listew przypodłogowych za pomocą wiercenia i kołków rozporowych


Do instalacji listew przypodłogowych za pomocą wiercenia będą potrzebne:


• listwy przypodłogowe (znajdujemy je na kartach produktowych płytek)
• kołki rozporowe
• wkręty
• nóż z łamanym ostrzem
• metr albo liniał
• listwy przypodłogowe Fortelock (wariant Industry, XL albo Invisible)
• wiertarka
• ołówek


Listwę przypodłogową docinamy najpierw na długość zgodnie z potrzebami, a następnie wiercimy w niej otwory o średnicy 10 mm. Otwory wiercimy w odstępach w przybliżeniu pół metra od siebie.


Listwę przypodłogową przykładamy do ściany, przymierzamy i zaznaczamy wysokość, na której chcemy ją zainstalować. Następnie na ścianie zaznaczamy środki otworów według otworów wykonanych w listwie. Następnie w tych miejscach wiercimy w ścianie otwory pod kołki rozporowe (średnica wiertła musi odpowiadać średnicy kołka rozporowego). Wykonane otwory oczyszczamy odkurzaczem i wkładamy w nie kołki rozporowe.


Przykładamy listwy przypodłogowe i przykręcamy je. Przed ostatecznym dokręceniem wkrętów jeszcze raz kontrolujemy wysokość i zachowanie linii prostej, a potem dokręcamy na gotowo. Po zakończeniu instalacji dolnych części listew przypodłogowych wkładamy górne części listew Fortelock do wcześniej zamocowanych profili.


Jak dociąć naroże wewnętrzne i zewnętrzne?


Przed cięciem trzeba wszystko starannie zmierzyć. Trzeba wziąć pod uwagę grubość listwy. Naroża docinamy ręczna piłą ukośnicą albo pilarką z drobnymi zębami, ewentualnie nożem z łamanym ostrzem.


Listwę wkładamy prostopadle do jednego z wewnętrznych nacięć skrzynki uciosowej (podobnie, jak potem chcemy ją przyłożyć do ściany) i przytrzymujemy tak, aby nie poruszała się przy cięciu. Prawy albo lewy kąt docinamy zgodnie z potrzebami.


IMG_E0156 IMG_0165-1-1024x902

Próbka podłogi

Chcę próbkę