DARMOWA PRÓBKA

1. 10. 2020

Dzięki recyklingowi odpadów PCW uzyskaliśmy certyfikat Recovinyl

Fortemix od dawna koncentruje się na przetwarzaniu zużytego materiału PCW do produkcji nowych opatentowanych produktów w celu zachowania trwałości zasobów i ograniczenia ilości odpadów.

PCW jest jednym z najpowszechniej stosowanych tworzyw sztucznych na świecie o szerokim zakresie zastosowań o długiej żywotności. Ze względu na swoje niezastąpione właściwości znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie, jak również w branży sportowej i medycznej. Zaletą materiału PCW jest możliwość wielokrotnego recyklingu nawet kilka razy z rzędu.

Dzięki recyklingowi corocznie ocalimy od spalania lub składowania ponad 2 400 000 kg plastiku. Recyklingiem zajmujemy się od 1999 roku. Jesteśmy w stanie nie tylko ponownie wykorzystać odpady i złom, ale oferujemy również klientom odbiór naszych produktów w ramach programu Odbiór płytek. Klienci mogą nam zwrócić wyprodukowane przez nas produkty, których już nie potrzebują i które w przeciwnym razie musieliby wywieźć na wysypisko. Daje to naszym klientom możliwość uczestniczenia wraz z nami w dobrowolnym zobowiązaniu do recyklingu i ekologii.

 

Dzięki naszym działaniom recyklingowym uzyskaliśmy certyfikat Recovinyl. Recovinyl to akredytowana firma założona w 2003 roku przez VinylPlus®. Spółka certyfikuje firmy zajmujące się recyklingiem odpadów PCW, jak również te, które kupują PCW z recyklingu w celu produkcji nowych produktów z PCW. W 2018 roku w Europie poddano recyklingowi 734,568 ton PCW. Na rok 2020 zobowiązanie wynosi 800 000 ton PCW.

 
ruce_2-1-1.jpg