Potrzebujesz porady w doborze płytek? Zadzwoń +48 517 114 290
PRÓBKA PODŁOGI

Dlaczego Fortelock jest najlepszym wyborem, jeżeli chodzi o podłogi przemysłowe?

Cechą wspólną doskonałych podłóg przemysłowych jest to, że są odporne na duże obciążenia wywoływane przez eksploatację wózków widłowych i paletowych i że można je realizować bez przerw w pracy oraz łatwo naprawić w konkretnych, uszkodzonych miejscach. Podłogi przemysłowe są prawie zawsze newralgicznym miejscem dla wszystkich spółek, które starają się poprawić swoje środowisko pracy. W tym artykule wyjaśnimy Państwu, dlaczego Fortelock jest idealnym rozwiązaniem dla przywrócenia korzystnego środowiska pracy, bez względu na obciążenia albo inne wymagania, specyficzne dla Waszej działalności gospodarczej.

Najpierw zajmiemy się podstawowymi problemami najzwyklejszych podłóg przemysłowych na rynku (żywica epoksydowa, beton i płytki ceramiczne) i wykazaniem, dlaczego przemysłowe płytki PCV Fortelock są lepszą opcją.

Żywica epoksydowa

Żywica epoksydowa jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów do wykonywania podłóg przemysłowych, ponieważ nanosi się ją na nowy albo zregenerowany beton tak, że znacząco poprawia się możliwość czyszczenia podłogi, eliminuje się problem powstawania pyłu, typowy dla betonu i zapewnia się profesjonalnie wrażenie czystości i estetyczny wygląd.

Podstawowe problemy z żywicą epoksydową

Podłoga z żywicy epoksydowej wymaga idealnego, suchego i równego podłoża. Trzeba brać pod uwagę zatrzymanie pracy na około 14 dni, co już może być dużym problemem. Aby było możliwe poprawne aplikowanie folii ochronnej na podłodze, trzeba będzie usunąć wszystkie maszyny, regały przemysłowe i różne instalacje. Długotrwałe działanie kwasów i olejów może spowodować zmianę koloru żywicy i utworzyć widoczne i nieusuwalne plamy. Ten rodzaj podłogi jest też wrażliwy na wilgoć i często konieczne staje się zastosowanie paroizolacji. Nie jest ona odporna na uderzenia i upadek młotka albo innego narzędzia pracy, co często powoduje pęknięcie, które z czasem będzie się powiększać.

Podłogi betonowe

Podłogi betonowe są rozwiązaniem klasycznym i zawsze były pierwszą podłogą przemysłową instalowaną na wylewce w każdym nowym budynku. W rzeczywistości jest to najczęstszy punkt wyjścia dla jakichkolwiek alternatywnych podłóg przemysłowych, na przykład żywicznych albo z płytek ceramicznych. Beton charakteryzuje się jednak kłopotliwym czyszczeniem, pyleniem powstającym przy kruszeniu się jego powierzchni oraz plamami. Plamy spowodowane przez oleje i kwasy są na pewno głównym problemem tych podłóg, które są porowate, nieodwracalnie absorbują ciecze i zachowują się tak, jak gąbka. Jakakolwiek następna instalacja jakiejkolwiek innej podłogi przemysłowej wymaga, żeby beton został oczyszczony z tych zanieczyszczeń i wygładzony.

Główne problemy betonu

Czyszczenie powierzchni betonowej jest kłopotliwe i powoduje poważne zapylenie. Beton bardzo łatwo się zabarwia, a powstałe plamy są trudne do usunięcia. Jeżeli zdecydują się Państwo na podłogę betonową, to trzeba się będzie liczyć z całkowitym zamknięciem zakładu oraz usunięciem wszystkich maszyn i mebli.

Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne są bardzo popularne w zastosowaniach przemysłowych, ale z punktu widzenia napraw są zdecydowanie najgorszym rozwiązaniem. Ceramika jest twarda i dlatego na jakiekolwiek uderzenie albo upadek ciężkich przedmiotów reaguje powstaniem pęknięć. Jakakolwiek awaria strukturalna na podłodze skutkuje rozbiciem ceramiki. Oprócz tego koszty instalacji i napraw są rzeczywiście wysokie.

Podstawowe problemy z płytkami ceramicznymi

Przy instalowaniu płytek ceramicznych produkcja musi być zupełnie zatrzymana. Układanie płytek wymaga dużo czasu i dlatego koszty robocizny i materiału są wysokie. Płytki ceramiczne są bardzo mało odporne na uderzenia i upadek ciężkich przedmiotów.

Fortelock jest idealną podłogą dla jakiejkolwiek gałęzi przemysłu

Nasze podłogi są wykonywane tak, aby rozwiązać zasadnicze problemy alternatywnych podłóg przemysłowych. Obojętne, czy chodzi o środowisko HACCP (System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli),  czy magazyn obsługiwany przez wózki widłowe albo paletowe. FORTELOCK oferuje zawsze najlepsze rozwiązanie nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia, ale i z uwzględnieniem technologii i czasu. Nasze podłogi są tak samo wytrzymałe, łatwe do czyszczenia i są certyfikowane według najostrzejszych i obowiązujących norm.

Płytki PCV są bardzo odporne na uderzenia i upadek ciężkich przedmiotów oraz na działanie kwasów i olejów. Dysponują systemem AirFlow, który zapewnia cyrkulację powietrza pod podłogą i zapobiega powstawaniu pleśni albo kondensacji wilgoci. Spośród innych zalet trzeba wspomnieć o możliwości wymiany konkretnej, uszkodzonej płytki, bez konieczności ingerowania do całej podłogi.

IMG-20190411-WA0002 IMG-20190411-WA0003a vozik (1)

Próbka podłogi

Chcę próbkę