Potrzebujesz porady w doborze płytek? Zadzwoń +48 517 114 290
PRÓBKA PODŁOGI

Czym wyróżnia się Fortelock w zastosowaniach przemysłowych?

Jeśli Państwa zakres prac obejmuje renowacja zniszczonych podłóg przemysłowych lub budowa nowego obiektu przemysłowego, od samego początku należy zwrócić szczególną uwagę na system posadzkowy.

Zazwyczaj w dużych firmach wybór wykładzin podłogowych należy do architektów lub projektantów, natomiast w mniejszych firmach za wybór odpowiada sam właściciel. Niezależnie od tego, do której grupy Państwo należą, z pewnością odwiedziliście tę stronę, aby uzyskać więcej informacji o podłogach PCW Fortelock. Jeśli Państwo stwierdzą, że to optymalna do Państwa potrzeb podłoga przemysłowa, prosimy czytać dalej.

Z przyjemnością dostarczymy cennych informacji z branży posadzkowej. Dzięki parametrom i właściwościom obszar zastosowania płytek podłogowych PCW jest szeroki, począwszy od przemysłu, poprzez inżynierię produkcji a skończywszy na magazynie.

Systemy płytek typu interlock można zastosować na dowolnej podłodze betonowej

Istnieje wiele możliwości renowacji posadzek betonowych. Do naprawy pęknięć czy wyrównania posadzki mogą posłużyć posypki utwardzające. Innym popularnym rozwiązaniem są również powłoki epoksydowe. Kolejna opcja to płytki Fotrtelock PCW. Mogą być stosowane na wylewne maszynowo systemy podłogowe czy na posadzce betonowej dowolnej jakości, gdzie staranne przygotowanie podłoża nie jest wymagane. W przypadku większych nierówności zaleca się zastosowanie systemów wyrównujących. Odpowiednie posypki cementowe, systemy wyrównujące można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Fortemix.

Optymalne właściwości dla sektora przemysłowego

System płytek PCW zamkowych typu interlock jest optymalny dla zakładów przemysłowych, gdzie podłogi ze względu na różnorodne warunki eksploatacyjne, wchodzą w kontakt z różnorodnymi substancjami chemicznymi. Dlatego struktura naszych płytek jest odporna na działanie olejów i kwasów. Kontakt z wodą nie stanowi problemu, ponieważ zamki zastosowane w płytkach są szczelne, a co za tym idzie woda utrzymuje się na nawierzchni podłogi. Ponadto dzięki specjalnie zaprojektowanym kanałom przepływu powietrza tzw. air flow, woda szybko odparowuje. Podłoga posiada również właściwości antypoślizgowe, zarówno dla codziennych użytkowników podłogi, jaki i maszyn, jest również bezpieczna dzięki właściwościom ogniotrwałym. Ze względu na obciążenia eksploatacyjne podłóg wózkami widłowymi, opracowaliśmy optymalne rozwiązanie. Nasz system Fortelock Industry został zaprojektowany tak, aby struktura dolna płytki była pełna, dzięki czemu bardziej wytrzymała.

Oznakowania podłogowe

W zakładach produkcyjnych praktycznym rozwiązaniem jest odróżnienie strefy pracy, korytarzy czy przejść kolorami. Można tego dokonać za pomocą pasków z farby, zaznaczając indywidualny obszar, lub, o wiele łatwiej, przy pomocy kolorowych płytek PCW. Płytki Fortelock są produkowane w różnych kolorach, które można łączyć dowolnie, aby tworzyć odpowiednie wzory. W wielu przypadkach, podłoga może być wykonana w barwach firmy, odcieni kolorów do wyboru jest bowiem naprawdę sporo. W przeciwieństwie do kolorowych wzorów, które stopniowo płowieją, kolor płytek Fortelock utrzymuje się długo.

Szybki montażu

Cena odgrywa ważną rolę przy wyborze systemu podłogowego.
W dużych halach produkcyjnych i magazynach, różnice w cenie pomiędzy poszczególnymi typami podłogi może wahać się od kilku tysięcy do kilkudziesięciu tysięcy złotych. W konsekwencji, zainstalowanie podłogi Fortelock może oznaczać duże oszczędności. Jak już wspomniano, posadzka Fortelock może być używany na dowolnej posadzce betonowej, bez użycia kleju. Płytki są ściśle mocowane przy pomocy zamków interlock. Jedna osoba może położyć 30 m2 płytek PCW w ciągu jednej godziny.

Tania wymiana w przypadku uszkodzenia

Niezależnie od jakości podłogi, zawsze może ona być uszkodzona. Wystarczy np., aby na podłogę spadł ostry przedmiot. W przypadku płytek PCW jest na to rada.

Uszkodzone płytki można szybko wymienić, a koszty napraw są minimalne. Jest to jedno z głównych kryteriów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze podłogi.

Fotka podlahy IMG_9795.jpg

Próbka podłogi

Chcę próbkę