Potrzebujesz porady w doborze płytek? Zadzwoń +48 517 114 290
PRÓBKA PODŁOGI

Amatorzy ćwiczeń skupcie się: o czym należy pamiętać podczas urządzania domowej siłowni?

Kochasz sport, ćwiczenie i wzmacnianie ciała? Nie chcesz (tylko) biegać na dworze albo nie przepadasz za publiką w centrach fitness? Już cię nie kręci wydawanie forsy na abonament, tracenie czasu na podróże do publicznego centrum fitness i wolisz urządzić sobie małą siłownię w swoim własnym domu?

Ludzie coraz częściej zastanawiają się nad urządzeniem sobie własnego zaplecza do ćwiczeń. Powody mogą być różne: podróże do fittnes zajmują zbyt dużo czasu, ceny są zbyt wysokie, albo wolą prywatność podczas ćwiczeń. Ich cele mogą być ambitne lub skromne. Przed zbudowaniem takiego własnego centrum fitness każdy zadał sobie te oto pytania:

  • Gdzie znajdę przestrzeń do moich ćwiczeń?
  • Jaki jest cel moich ćwiczeń?
  • Jakie akcesoria potrzebuję, aby osiągnąć mój cel?

Czy też je sobie zadałeś? Mamy na nie odpowiedź.

Gdzie ćwiczyć?

W trakcie budowy wielu nowoczesnych budynków nie zapomina się o oddzielnym pomieszczeniu – które w końcu zostaje wykorzystane w charakterze pokoju do pracy, pokoju dla dzieci lub pomieszczenia do ćwiczeń. Ale gdy domu nie budujesz, można w tym celu wykorzystać przestrzeń na daczy, przebudować stodołę lub wykorzystać wolne miejsce w garażu. Pamiętaj, że powinno to być dobrze wentylowane pomieszczenie, z dobrej jakości odporną i najlepiej nieślizgającą się podłogą, która wytrzyma uderzenia i obciążenie.

Jaki jest twój cel?

Tylko ty wiesz najlepiej, co jest celem twoich ćwiczeń – czy jest to schudnięcie, formowanie sylwetki, jej wzmocnienie lub wszystko razem. Z rodzajami ćwiczeń na początku na pewno poradzi ci specjalista w centrum fitness lub online.

Jak się wyposażyć?

Do jogi wystarczy mata do ćwiczeń i wygodna odzież, do treningów sprawności fizycznej skakanka, do wzmacniania ciężarki, od czasu do czasu przyda się też jakiś filmik instruktażowy. Jeżeli jednak ćwiczenia traktujesz serio i długofalowo, możesz zainwestować w wielofunkcyjne maszyny i pomoce przy treningu oporowym. Posuwając się z ćwiczeniami coraz dalej, poznasz, że potrzebujesz więcej sprzętu niż podstawowy.

Jaką podłogę wybrać na siłownię?

Ciężkie maszyny, skakanie a nawet mały ciężarek mogą bezpowrotnie uszkodzić i zniszczyć podłogę. Należy, więc pamiętać nie tylko o sprzęcie do ćwiczeń, lecz także o wyposażeniu pomieszczenia. W profesjonalnych centrach fitness można ćwiczyć na podłodze PCW Fortelock Light, lecz nie musisz być profesjonalistą, aby kupić ją do domu.

Z ułożeniem podłogi poradzisz sobie sam. Dzięki systemowi zamków, przypominającemu puzzle, nie potrzebujesz do ułożenia podłogi rzemieślnika. Wielką zaletą podłogi PCW jest prosta i tania naprawa w przypadku jej uszkodzenia. Wystarczy wyjąć uszkodzoną część i zastąpić ją nową. Nie musisz się męczyć kosztownym remontem całego pomieszczenia.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Urządzając sobie prywatne pomieszczenie do ćwiczeń rozwiążesz szereg problemów higienicznych i osobistych, które mogą towarzyszyć wizytom w publicznych centrach fitness. Klimat profesjonalizmu centrum fitness osiągniesz również w domu w prosty sposób i na dłuższą metę także tanim kosztem.

Wystarczy pamiętać, że pomieszczenie powinno być świeże i czyste, dobrze wentylowane i odporne na wilgoć oraz obciążenia. W tym również pomoże podłoga fitness Fortelock Light – obciążenie podłogi jest przecież odpowiednie do natężenia Twojego wysiłku. Nieślizgająca się podłoga Fortelock jest odporna na wilgoć, uderzenia i zarysowania, ekranuje także hałas, możesz, więc skakać w rytm muzyki grającej na pełny regulator, nie przeszkadzając całej reszcie domu.

Czy zainteresowała cię podłogą Fortelock i chcesz ją wypróbować w domu? Chętnie Ci wyślemy darmową próbkę.

AdobeStock_127536475-1.jpeg fortelock_blog-fitness-floor_02-1-2.jpg

Próbka podłogi

Chcę próbkę