Twój garaż to Twoja wizytówka, na co jest narażony?

Garaż to pomieszczenie wielofunkcyjne. Nie jest tylko miejscem, gdzie człowiek wieczorem odstawi swój samochód. Służy często jako magazyn, warsztat, miejsce na meble i narzędzia ogrodowe. Takie pomieszczenie powinno wytrzymać wiele i największym wyzwaniom stawia czoło jego podłoga.

Na co jest garaż narażony?

Rozlany olej

Olej silnikowy i paliwo bezpowrotnie niszczą podłogę. Jest prawie w ogóle niemożliwe wyczyścić betonową podłogę od oleju, ponieważ wsiąka i powstają plamy. Te są nie tylko brzydkie, ale mogą także spowodować problem podczas remontu podłogi. Do tłustej podłogi, bowiem, źle przylega kolejna warstwa betonu. Rozwiązanie stanowi położenie na betonie podłogi Fortelock, która jest odporna na chemikalia i olej się do niej nie wpije.

Wniesiona woda

Być może to sobie nie uświadamiasz, ale do garażu na samochodzie lub meblach ogrodowych przynosisz dużo wody. Ta może odparować, ale sporo jej ścieknie na podłogę, gdzie wsiąknie naruszając stopniowo konstrukcję garażu. Na szczęście podłoga Fortelock jedynie częściowo przepuszcza wodę, każdy element posiada bowiem system kanalików odprowadzających, które pomagają w odparowaniu wody.

Spadające narzędzia

Podczas najróżniejszych napraw może się stać, że z ręku wypadnie Ci jakieś narzędzie. W przypadku małego klucza imbusowego nic się nie dzieje. Gdy jednak podczas poluzowywania zardzewiałej śruby spadną Ci ciężkie kleszcze, mogą, na przykład kompletnie zniszczyć ceramiczną podłogę. PCV podłoga Fortelock nie ulegnie zniszczeniu, może na niej powstać rysa, ta jednak z większej odległości nie będzie prawie rozpoznawalna. Gdyby jednak – wystarczy uszkodzony element zastąpić innym.

Hamujący samochód

Żaden z opisanych wyżej przypadków Cię nie dotyczy? Mimo wszystko podłoga w garażu się zużywa. Najpierw może to zauważysz w miejscu ruszania i hamowania samochodu. Tor jazdy będzie po pewnym czasie bardziej widoczny, ponieważ jest bardziej obciążany – jak temu można zaradzić? Części betonowej podłogi lub podłogi z płytek nie da się zastąpić – zawsze będziesz musiał wielkim kosztem wyremontować całą podłogę. S podłogą Fortelock wystarczy po prostu zastąpić zużyty element nowym.

Jak ograniczyć szkody?

Do garażu polecamy zakup PCV podłogi Fortelock. Można wybrać z wariantów Fortelock Light i Invisible, które są przeznaczone do warunków średniego obciążenia i doskonale pasują do prywatnych garaży. Jeżeli jest Ci potrzebna jeszcze większa wytrzymałość, sięgnij po linię Industry, która podoła nawet największym obciążeniom.

Każda z powyższych linii podłóg pomoże Ci w prosty sposób zapobiec zmartwieniom wynikającym z zagrożeń, które codziennie mogą grozić podłodze w garażu. Zaoszczędzisz w ten sposób pieniądze i czas teraz i w przyszłości.

 

Jakie kolejne wypadki mogą zagrozić podłodze w garażu? Napisz do nas w komentarzach na Facebooku, co Ci się przytrafiło.

Niestety, brak komentarzy. Poniżej możesz napisać własny komentarz.

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *