Zakład produkcyjny, Niemcy

Firma działająca w branży produkcji tworzyw sztucznych potrzebowała nowego rozwiązania zamiast pierwotnej posadzki betonowej. Dlaczego wybrali Fortelock? Z potrzebami, wymaganiami i przyczynami, które prowadziły tego, że kolejny klient wybrał naszą wykładzinę, zaznajomicie się dalej.

Potrzeba instalacji nowej posadzki i jej wybór

Wymiana posadzki była niezbędna głównie ze względu na duże ilości pyłu. Klient szukał rozwiązania, które ograniczyłoby powstającego kurzu w porównaniu z posadzką z betonu. Od nowej posadzki oczekiwał głównie łatwiejszej konserwacji i ograniczenia ilości kurzu. Istotnym kryterium dla klienta była również możliwość jej samodzielnej instalacji bez firmy zewnętrznej.

Przyczyny wyboru płytek Fortelock

O płytkach PCV Fortelock klient dowiedział się w Internecie. Od początku był zdecydowany na posadzkę z PCV, nie myślał wcale o płytkach ceramicznych lub betonie. Płytki Fortelock wybrał z powodu szybkiej instalacji i ich walorów estetycznych. Dodatkowy czerwony punkt otrzymały płytki Fortelock również za koszty, ponieważ to rozwiązanie było w porównaniu z innymi możliwościami najtańsze.

Pozostałe wymagania

Dla klienta duże znaczenia miała również stabilność, ponieważ po posadzce się jeździ i stoją na niej wózki widłowe. Z tym związane były również kolejne wymagania dotyczące nowej posadzki – by się nie ślizgała i była odporna na pozostawanie śladów.

Instalacja płytek Fortelock

Montaż wykonał klient we własnym zakresie bez pomocy specjalistów zewnętrznych. Sama instalacja posadzki zajęła dwa dni, dodatkowy jeden dzień klient poświęcił na przygotowanie podłoża. Pracownik firmy uważa, że instalacja odbyła się bez problemów: „Jednym z głównych powodów, dlaczego zdecydowaliśmy się na Fortelock, była jego szybka instalacja i fakt, że nie są potrzebne duże przygotowania, jak na przykład w przypadku podłogi betonowej.

Ocena płytek Fortelock

Oprócz szybkiego montażu klient docenia również kolejny atut tych płytek w porównaniu do posadzek przemysłowych – w trakcie poruszania się lub chodzenia podłoga jest „miękka” w dotyku, co oznacza większy komfort. Klient również dodaje, że dotychczas nie spotkał się z żadnymi brakami tej posadzki i ogólnie ocenia ją bardzo dobrze.

Szczegóły realizacji
LokalizacjaHala produkcyjna w Niemczech
Powierzchnia550m2
ProduktFortelock Industry ECO Grey
Rok realizacji2017