Garaż, Szwajcaria

Przedstawiamy kolejną realizację z montażu posadzki w garażu, którego właściciel zdecydował się na podłogę Fortelock. Jakie cechy podłogi zadecydowały o  jego wyborze podłogi? Czego oczekiwał i jakie były jego wymagania?

Potrzeba instalacji nowej posadzki i jej wybór

Nasz klient szukał rozwiązywania alternatywnego dla posadzki epoksydowej, która okazała się mniej wytrzymała, niż oczekiwał. Opony samochodów zostawiały ślady na podłodze. Dodatkowo jej utrzymanie było bardziej wymagające.

Klient szukał więc lepszego rozwiązania od posadzki wylewanej. Rozważał  materiały odporne na wysokie obciążenia, które można łatwo czyścić. Główne kryterium w tym przypadku stanowiła dobra wytrzymałość: „…posadzka powinna być dosyć wytrzymała.” Dodatkowo podczas wyboru odegrał samodzielny montaż podłogi.

Przyczyny wyboru płytek Fortelock

Płytki Fortelock klient znalazł w Internecie, wcześniej nie znał tego materiału: „Wspomniano, że są odporne na duże obciążenie i są bardzo trwałe. W ofercie były ładne kolory. Przekonała mnie również łatwa, samodzielna instalacja”.

Pozostałe wymagania

Pozostałymi parametrami, które były dla klienta ważne, było uzyskanie antypoślizgowej powierzchni, odporność na ścieranie czy stabilność wymiarowa: Ponieważ posadzka jest w garażu, gdzie jest  przeważnie ciemno, kryterium oświetleniowe nie odgrywało tutaj zbyt dużej roli. Jednak interesowała mnie stabilność wymiarowa, by podłoga w wyniku obciążenia samochodami się nie rozchodziła“. Głównym wymogiem było również to, by na posadzce nie pozostawały ślady opon.

Ochrona środowiska

Podczas wyboru posadzki klienta nie interesowały aspekty ochrony środowiska, jednak z perspektywy czasu stwierdził, iż: „Fortelock jest z materiału recyklingowego lub nadającego się do recyklingu, to bardzo dobra zaleta.

Instalacja płytek Fortelock

Instalacja posadzki zajęła trochę więcej czasu, niż zakładano, co wynikało głównie z niestandardowego kształtu pomieszczenia. Płytki należało więc w odpowiednich miejscach przyciąć. Instalacja płytek zajęła dwa dni. Klient docenił również, że instalacja nie wymagała klejenia. Do konserwacji klient użył zwykły środek do czystości.

Ocena płytek Fortelock

Płytki Fortelock były dostarczone przez naszego dystrybutora Thiel Morefloor, z którym współpraca została doceniona przez klienta. Klient docenił terminową realizację dostawy. Płytki PCV Fortelock spełniają wg klienta informacje przedstawione w ramach promocji. Klient zwrócił  również uwagę na  łatwą instalację, konserwację, ładne kolory oraz na to, że samochody stojące na posadzce przez dłuższy czas nie pozostawiają na niej śladów.

Szczegóły realizacji
Realizacja dlaWłaściciel garażu
LokalizacjaSzwajcaria
Powierzchnia150m2
Zastosowany produktFortelock Industry Graphite
Rok realizacji2017