Biuro, Republika Czeska

Możliwości zastosowania podłogi Fortelock są bardzo szerokie. Tym razem chcielibyśmy przedstawić klienta, który potrzebował nowej podłogi do swojego biura, gdyż jego stary dywan nie nadawał się  już do biura z powodu  zapylenia i trudnej konserwacji. Jakie inne cechy podłogi rozważył  i co przekonało go do wyboru Fortelocka?

Potrzeba nowej podłogi oraz podjęcie decyzji

Poza zapyleniem ważne było również, aby podłoga była łatwa do zdemontowania, gdyż zastosowano tam system wentylacyjny: „Dywan był dość zużyty i kurzył się. Pracownicy obserwowali regularnie kurz na swoich ubraniach. Zmiana była konieczna. Jednocześnie rury wentylacyjne przebiegały przez podłogę, były widoczne i nie wyglądały estetycznie i musieliśmy kilkakrotnie przeciąć dywan.”

Wybierając system podłogowy, klient rozważał szereg opcji. Po pierwsze myślał o wykładzinie, potem linoleum, podłodze pływającej i wreszcie Fortelocku. Rekomendacja wyboru naszej podłogi pochodzi od jednego z trzech dystrybutorów, do których udał się nasz klient. Dodaje, że był częściowo pod wpływem rekomendacji sprzedającego, ale mógł również wyrazić swoją opinię, gdyż sam jest inżynierem budowlanym.

Powody dla których warto zdecydować się na Fortelocka

W końcu klient zdecydował się na Fortelocka, nie zniechęcając  się przy tym pozornie wyższą ceną: „Myśleliśmy o tym jako o inwestycji, która się zwróci. Będzie trwać i spełni wymagania, które mamy.”

Wymagania dodatkowe

Poza łatwą konserwacją i wspomnianym wcześniej zapyleniem, w podjęciu decyzji wpłynął także czas instalacji, długa żywotność oraz łatwy demontaż: „W razie potrzeby musimy zdemontować podłogę, naprawić wentylację i zainstalować  z powrotem razem.”
Opór podłogi był kolejnym ważnym kryterium dla klienta. Materiał musi nadawać się do biur i wytrzymać wysokie obciążenie: „Potrzebowaliśmy takiej podłogi, aby była wygodna. Panie, które tam pracują, często noszą buty na wysokich obcasach i ciągle poruszają się na krzesłach z kółkami.”
Wreszcie kwestia czasu była istotna, gdyż biuro tymczasowo przeniesiono do różnych pomieszczeń podczas wymiany podłogi.

Środowisko

Kwestia ochrony środowiska była również istotna dla klienta. Działalność firmy  przyjazna dla środowiska jest z pewnością zaletą producenta: „Posiadamy ISO i wykorzystujemy do 90% materiału pochodzącego z recyklingu lub nadającego się do recyklingu. Jeśli chodzi o podłogę, nie było potrzeby zadawania dodatkowych pytań, dystrybutor pokazał i wyjaśnił nam wszystko.”

Montaż podłogi Fortelock

Proces montowania został przeprowadzony przez profesjonalną firmę i jej czterech pracowników w trzech etapach. Pierwszy okres przygotowawczy trwał cztery dni, drugi etap trzy dni, a ostatni dwa dni:

„Biorąc pod uwagę, że mamy powierzchnię biurową do pokrycia, nie jest ona tak szybka, jak na przykład w magazynie. W jednej prostej sali układasz ją bez żadnych problemów. Mogę sobie wyobrazić, że gdybyśmy mieli kwadratowy pokój, bylibyśmy w stanie ułożyć podłogę w cztery dni, łącznie z listwami i cokołami. Jeśli masz równą powierzchnię, to jest proste.”

Satysfakcja z Fortelocka

Klient podkreśla szybką instalację i możliwość jej demontażu w razie potrzeby. W szczególności docenia możliwość samodzielnego naprawienia podłogi w przypadku jej uszkodzenia. Jako kolejną zaletę wspomina jakość podłogi: „Byłem mile zaskoczony, jak miękka była podłoga (pracownicy powiedzieli, że to było jak chodzenie po miękkim dywanie). Jestem również bardzo zadowolony z wyglądu podłogi, ponieważ jest ona zaprojektowana do celów przemysłowych. Łączenia są praktycznie niewidoczne. Trochę się obawialiśmy, jak  będzie wyglądać w biurach, ale byliśmy naprawdę zaskoczeni, jak dobrze wygląda.”

Szczegóły realizacji
Realizacja dla Obiekty biurowe
Lokalizacja Republika Czeska
Powierzchnia 266m2
Zastosowany produkt Fortelock Industry Grey
Rok realizacji 2017