Auto-service, Niemcy

Nasz kolejny klient – właściciel nowo utworzonego serwisu samochodowego o powierzchni 140 m2. W lokalu, który wybrał dla swojej nowej firmy, była stara, oryginalna betonowa posadzka, którą chciał wymienić. Jak trafił na Fortelocka i co go przekonało do zakupu?

Potrzeba nowej podłogi i jej wybór

Stara posadzka betonowa nie nadawała się już do użytku z powodu dużego zapylenia i twardości powierzchni. W przypadku ciężkich samochodów, opony ulegają deformacji, jeśli parkują na twardej powierzchni przez dłuższy czas. Nasz klient zaznaczył również, że ważne było dla niego, aby mógł samodzielnie wymienić podłogę przy pomocy swojego 8-letniego syna. Nowa podłoga miała być wspólnym, rodzinnym przedsięwzięciem.

Na początku rozważał płytki ceramiczne, a jego przyjaciele polecili mu również inne systemy powłokowe na betonowej posadzce. Nie było to jednak optymalne rozwiązanie dla klienta, gdyż uważał, iż stosowanie płytek ceramicznych czy powłok betonowych jest o wiele trudniejsze i czasochłonne.

Natknął się na Fortelocka w Internecie, poszukując płytek winylowych, które nie zawierają żadnych zmiękczaczy. Natomiast te właściwości znalazł w naszych płytkach PVC.

Powody dla których wybór padł na Fortelock

Mimo, iż Fortelock nie był tańszy od innych alternatywnych rozwiązań, klient zdecydował się go kupić. Jego decyzja wynikała z  właściwości Fortelocka. Po pewnym czasie był zadowolony ze swojego wyboru. Funkcja “Zrób to sam” łącznie z optymalnymi warunkami dla pojazdów oraz szybka instalacja, były kluczowymi elementami wyboru: “Bez względu na to, czy miałem do wyboru płytki ceramiczne, czy betonowe, nie mogłem ich użytkować zaraz po instalacji.” Płytki Fortelock zamontowałem po jednej stronie pokoju, natomiast rzeczy przeniosłem na wykończoną stronę i kontynuowałem drugą połowę. Poszło mi naprawdę świetnie.”- dodaje klient.

Inne wymagania

Oprócz wspomnianych wyżej właściwości istotna była również stabilność i grubość nowej podłogi. Klient zwrócił również uwagę na różne wzory Fortelocka. Spośród trzech modeli Fortelock – diament, skóra, moneta, ostatecznie zdecydował się na diament, które imitowały stal.

Właściwość Fortelocka, na którą szczególną uwagę zwrócił klient, to antypoślizgowość, ze względu na sporadyczne wycieki oleju czy wody. Aby zapewnić stabilność wymiarów naszych płytek PVC, pozostawił je w sklepie na jeden tydzień w  temperaturze pokojowej. Było dla niego jasne, że płytki winylowe mogą zmieniać swoje rozmiary w nieco różnych warunkach temperaturowych, więc pozwolił im dostosować się do warunków.

Ochrona środowiska

W tym przypadku właściciel sklepu samochodowego nie wziął pod uwagę aspektu ochrony środowiska, ale chciał mieć także pewność, że jego nowa podłoga nie będzie zawierała środków zmiękczających, które mogłyby uszkodzić opony samochodowe.

Instalacja płytek Fortelock

Jak już wspomniano, dla klienta było bardzo istotne, aby sam mógł odtworzyć podłogę, najlepiej prostą w krótkim czasie. Płytki układał razem z synem, bez korzystania  z zewnętrznej pomocy z branży posadzkarskiej. Łącznie udało im się położyć 140 m2 w ciągu 6 godzin. Przygotowanie płytek i cięcie krawędzi trwały ok. dwóch godzin. Montaż wg klienta był bezproblemowy: “To było naprawdę zaskakujące, jak szybko i łatwo można  było zainstalować nową podłogę, nawet mój ośmioletni syn z gumowym młotkiem nie miał problemu.” Nie używaliśmy żadnego kleju, a podłoga mogła być natychmiast użytkowna
i obciążona.”

Jedynym małym utrudnieniem było cięcie małych kawałków na ok. 2 cm na krawędziach płytek. Jednak, dodaje, iż nie uważa tego za wadę płytek, gdyż jest  to problem każdego materiału. Na koniec montażu tylko odkurzył nową podłogę.

Satysfakcja z Fortelock
Nasz klient podkreśla, iż zredukowano efekt pylenia, to, że płytki  nie zawierają zmiękczaczy, a także docenił  instalację płytek Fortelock. Zaangażował również do tego przedsięwzięcia swojego syna, czerpiąc przy tym radość ze wspólnej zabawy, tak prostej, jak układanie puzzli. Jest zadowolony z podłogi i poleca Fortelocka wszystkim swoim przyjaciołom.

Szczegóły realizacji
Realizacja dla Właściciel sklepu z częściami samochodami
Lokalizacja Niemcy
Powierzchnia 140m2
Zastosowany produkt Fortelock ECO Black
Rok realizacji 2017