Przenośna podłoga – na targi, wystawy i nie tylko.

Zwykłą posadzkę wybiera sobie mnóstwo ludzi. Znalezienie opcji przenośnej podłogi, którą można wszędzie przywieźć, ułożyć, korzystać z niej, zdemontować ją i ponownie zabrać w inne miejsce, może okazać się większym problemem. Nie dziwi więc, jeżeli Państwo w ogóle nie macie rozeznania w tym zakresie.

Jakie są więc możliwości?

Jest ich niezliczenie wiele. Na rynku można znaleźć podłogi przenośne przeznaczone specjalnie dla instalacji na lodowisko, do sali tanecznych i innych miejsc. Takie rozwiązanie jest raczej odpowiednie dla podmiotów, które regularnie zajmują się organizacją imprez tego typu. W odwrotnym wypadku lepszym rozwiązaniem jest zakup czegoś bardziej uniwersalnego, co można wykorzystać podczas imprezy w ogrodzie, na targach i w garażu. Podłoga, zamiast leżenia na strychu albo w piwnicy, może służyć przez cały czas. Może być położona na przykład w garażu albo w piwnicy, a kiedy nadejdzie czas, można ją po prostu rozłożyć i przenieść na inne miejsce.

Realizacja podłogi

Przenośne podłogi z reguły realizowane są w formie płytek, które można w łatwy sposób ułożyć i rozłożyć. Można zakupić tylko taką liczbę płytek, która jest dla danej powierzchni potrzebna. Istnieje jednak jeszcze jedna możliwość.

Jeśli Państwo szukacie wykładziny podłogowej do mniejszych pomieszczeń, odpowiednim rozwiązaniem może okazać się płyta. Zwykłe posadzki przenośne wymagają układania z poszczególnych elementów, płytę można po prostu tylko położyć na ziemi. Płyty produkowane są z tworzywa sztucznego, pomimo tego ich obsługa jest bardziej trudna. Jedna osoba na pewno nie może zrobić tego sama i należy liczyć się z tym, że płytę będzie trzeba jakoś przywieźć; czy zmieści się w samochodzie?

Jakie właściwości należy uwzględnić?

W pierwszym rzędzie chodzi o szybkość. Podłoga musi być położona i zdemontowana szybko. Większość przenośnych podłóg wykonanych jest w formie płytek z zamkami, w jakie wyposażone są również podłogi PCV Fortelock. W wypadku płytek Fortelock do montażu podłogi wymagany jest tylko gumowy młotek, za pomocą którego płytki układane są razem. Można to zrobić samemu, chociaż we dwójkę idzie zawsze sprawniej. Wszystko zależy oczywiście od powierzchni.

Możliwość łatwego przeniesienia

Kolejną ważną cechę już wspomnieliśmy, mówiąc o płytach z tworzywa sztucznego. Podłoga przenośna powinna być lekka i łatwa do przeniesienia. Zdecydowana większość takich podłóg jest lekkich, ponieważ są wykonane z tworzyw sztucznych. Jeżeli będzie ich na prawdę dużo (na przykład dla całego stadionu zimowego), wtedy można kilka płyt połączyć z sobą i przewozić na paletach.

Wysoka wytrzymałość

Płytki, które będą często rozkładane, przewożone i stosowane na imprezach towarzyskich, także powinny być wytrzymałe. Należy się liczyć z dużym obciążeniem, nie tylko pod względem masy. Kobiety wkładają na przykład wysokie igły, na płytkach stoją krzesła i stoły, nie dojdzie w takim wypadku do powstania dziur? Należy pamiętać o tym, że jeśli podłoga z PCV zaprojektowana jest, by wytrzymać obciążenie maszyn rolniczych i nie zaszkodzi jej upadek młotka, to wtedy na pewno wytrzyma takie traktowanie.

Mocny system zamków

Mocne powinny być także zamki. Wykładzina będzie często układana i rozkładana, co może doprowadzić do tego, że zamki już wkrótce będą trzymać tak mocno. Jeżeli na początku nie ma z tym problemów, nie jest wykluczone, że taka sytuacja będzie miała miejsce w przyszłości. Jeżeli dla zaciśnięcia zamków należy użyć młotka, jak w wypadku Fortelock, to wtedy nie potrzeba się tym martwić. Takie zamki nie poluzują się tak szybko.

Wykończenie antypoślizgowe

Należy również zadbać o bezpieczeństwo. Jeżeli na imprezie, za którą Państwo ponosicie odpowiedzialność, ktoś by się na podłodze poślizgnął i doznał obrażeń, wynikną z tego tylko problemy. Należy więc wybrać podłogę z wykończeniem antypoślizgowym, szczególnie w wypadku, jeżeli impreza odbywać się będzie na zewnątrz.

Przenośne podłogi są przeznaczone dla osób prywatnych i firm.

Sytuacji, gdy dobrze by było mieć pod ręką taką podłogę, jest mnóstwo. Wiele razy nawet nie macie Państwo świadomości o tym, że w konkretnych momentach mocna podłoga pod nogami oznaczałaby znacznie wyższy komfort.

Imprezy w ogrodzie

Na przykład podczas różnych uroczystości w ogrodzie odbywających się w dużych namiotach przenośna podłoga byłaby jak najbardziej wskazanym uzupełnieniem. Namiot stanowi bowiem ochronę przed deszczem, trawa jednak nasiąknie deszczem i następnie wszyscy będą się brodzili z mokrymi butami w błocie.

Ochrona podłogi

Przenośna podłoga pomoże również uchronić obce mienie przed uszkodzeniem. Przykładem może być niespodziewana sytuacja. W wynajmowanej sali odbywa się impreza,na którą przybędzie mnóstwo gości i zabawa się rozkręca. Stan posadzki jest w zagrożeniu – mogą na niej pozostać ślady butów, wgniecione dziury od nóg stołów i krzeseł albo mogą na niej pozostawić ślady rozlane napoje różnego rodzaju. Wynajmujący następnie będzie musiał zapłacić wszystkie powstałe szkody.

Podłoga na targi

Przenośne podłogi z PCW marki Fortelock, idealne na targi, wystawy, itp.

Własny kawałek podłogi będzie z pewnością dobrze służył regularnym uczestnikom różnych targów, wystaw i imprez promocyjnych. Może już zauważyliście, że stoiska niektórych firm stoją na własnej podłodze. W porównaniu z pozostałymi stoiskami będzie to wyglądało bardziej atrakcyjnie, ponieważ nikt inny z dużym prawdopodobieństwem takiej samej podłogi mieć nie będzie. Kolor podłogi można wybrać bezpośrednio według koloru firmowego.

Transformacja podłogi

Przenośne podłogi znajdują zastosowanie podczas różnych imprez jednorazowych. Swoje miejsce znajdują również tam, gdzie potrzebna jest szybka wymiana powierzchni; pomogą na przykład stworzyć salę koncertową z stadionu zimowego albo piłkarskiego albo salę taneczną ze zwykłej sali gimnastycznej, której parkiety są dla tancerzy za śliskie.

Wybór należy do Państwa.

Czy jest już przynajmniej trochę jasne, na podstawie jakich parametrów należy dokonać wyboru? Konkretną posadzkę trudno doradzić, każdemu odpowiada coś innego. Płytki PCV Fortelock to tylko jedna z wielu możliwości. Po własnym rozpoznaniu rynku możecie Państwo ponownie zwrócić się do nas.

Dobrym wyborem jako podłoga przenośna na targi będzie nasza linia Fortelock Decor – dzięki niej, Wasze stanowisko będzie nie tylko komfortowe w montażu, ale także będzie się nienagannie prezentować.

Niestety, brak komentarzy. Poniżej możesz napisać własny komentarz.

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *