Posadzka do kontenera mieszkalnego

Czy chcecie mieszkać tanio i szybko? W takim razie najłatwiejszym rozwiązaniem jest zakup kontenera mieszkalnego. W naszym kraju to rozwiązanie nie jest spotykane zbyt często, za granicą natomiast kontenery używane są powszechnie. Firmy umieszczają w nich swoje siedziby, używane są przez przedszkola, instytucje publiczne lub rodziny. Zadziwi z pewnością, jak luksusowe może takie mieszkanie w odpowiednio wyposażonym kontenerze być.

Czy naprawdę można mieszkać w kontenerze ?

Mówi się, że nie należy oceniać książki według okładki, w stosunku do domów kontenerowych jest takie powiedzenie również prawdziwe. Gdy chodzi o zwykły kontener sanitarny, na myśl nasuwa się brzydka szopa dla pracowników na budowie. Z takimi kontenerami jednak kontenery mieszkalne z prawdziwego zdarzenia nie mają praktycznie nic wspólnego. Biały kolor z pewnością nie jest warunkiem, a kształt można również wykonać dowolny – oczywiście z ograniczeniem przez prostokątny kształt kontenera, gdy jednak ułoży się ich kilka obok siebie i na siebie, można otrzymać standardowy obiekt z płaskim dachem.

Kontener mieszkalny jest popularną opcją na przykład w Teksasie i Kalifornii (ogólnie w Stanach Zjednoczonych), w Europie można wymienić na przykład Wielką Brytanię – w Londynie jest miejsce, gdzie znajdują się domy wyłącznie z kontenerów mieszkalnych. W Niemczech w ten sposób budowane są domy opieki społecznej, akademiki i przedszkola, czyli obiekty, gdzie wymagane jest ich szybkie wykonanie.

Firmy, które zajmują się budowaniem domów z kontenerów mieszkalnych, prowadzą swoją działalność także w naszym, kraju. Jeżeli zdecydujecie się na takie rozwiązanie, na pewno nie będziecie jedyni.

Posadzka do kontenera mieszkalnego

Dlaczego kontenery cieszą się taką popularnością?

Powody są dwa – cena i krótki czas realizacji. W naszym kraju można zdobyć dwupokojowy kontener mieszkalny z kuchnią i łazienką w cenie około 6 700zł. Chodź brzmi to niewiarygodnie,wprowadzić się można już po tygodniu. Kontener produkowany jest w hali, przez co na jego produkcję nie wpływają warunki atmosferyczne. Kontener przywozi się na miejsce w stanie gotowym, a następnie wszystko zależy od tego jak długi czas zajmie dekoracja wnętrza.

Posadzka wykonywana jest z płyt z PCW

Kontener można zakupić z posadzką albo bez. Jeżeli będzie to zwykły kontener transportowy, który będą robotnicy używali tylko przez okres trwania budowy, posadzka będzie z pewnością z drewna. Należy uważać, ponieważ kontenery transportowe zaprojektowane są w taki sposób, by wytrzymywały podróż przez ocean i ochroniły towar. Z tego powodu podłoga drewniana jest często impregnowana za pomocą różnych chemikaliów, w takim razie lepiej jest ją usunąć i wykonać nową.

Kontenery mieszkalne zazwyczaj wykonywane są na zlecenie przez firmy specjalizujące się w ich produkcji. W takim razie z są to kontenery bez posadzki. Firmy dostarczają tylko kontener i użytkownik realizuje ich wyposażenie. Zwykle zaleca się właśnie płyty PCW, takie jak na przykład Fortelock. Dlaczego?

Szybka instalacja

Jednym z głównych powodów jest szybkość instalacji. Kontener mieszkalny kupowany jest w razie potrzeby szybkiego zamieszkania i dlatego wstrzymywanie się z instalacją posadzki nie wchodzi w grę. Wprowadzić się można się także do niewyposażonego kontenera, posadzka to jednak rzecz, bez której nie można się obejść. Posadzkę PCW można ułożyć bardzo szybko, płyt Fortelock nie potrzeba kleić i czekać aż wyschną. Natychmiast po ich instalacji można się wprowadzać.

Modyfikacja wymiarów

Płyty PCW Fortelock można przycinać zwykłym nożem. Bardzo łatwo można przyciąć boczne płytki w celu ich dokładnego dopasowania.

Idealna izolacja cieplna

Ściany kontenerów nie izolują za dobrze ciepła, i dlatego bardzo ważne jest zadbanie o docieplenie, jeżeli kontener przeznaczony jest do całorocznego mieszkania. Ponieważ zimno najbardziej odczuwalne jest od nóg, bardzo ważną rolę odgrywa posadzka kontenera. Często używane są elektryczne folie grzewcze na podłogę, należy jednak również pomyśleć o posadzce izolującej. Płyty PCW Fortelock mają również funkcję izolacji cieplnej, czyli zimno w nogi na pewno w kontenerze nie będzie.

Odprowadzenie wilgoci

Płyty PCW ochronią przed pleśnią, a przede wszystkim przed korozją. Posiadają bowiem system kanałów, które odprowadzają wilgoć. W wypadku kontenerów stalowych to dobre rozwiązanie ze względu na zapobieganie korozji tego materiału w wilgotnym środowisku.

Opcja ekologiczna

Kontener mieszkalny to wybór mieszkania w zgodzie z naturą, który minimalizuje obciążenie dla środowiska. Konstrukcja posadzki Fortelock odpowiada takiemu wymogowi. Płyty produkowane są z materiałów zdolnych do recyklingu, i gdy zakończą swoją pracę, można je poddać ponownie recyklingowi i ponownie prasować.

Nikt nawet nie będzie wiedział, że jest to kontener mieszkalny

Jeżeli uda się wykonać wyposażenie kontenera mieszkalnego z gustem, a na zewnątrz zostanie wykonana elewacja, nikt na pierwszy rzut oka nie zorientuje się, że nie jest to dom murowany. Można nawet dołączyć następny kontener, który będzie pełnił funkcję garażu. W garażu również można zastosować płyty Fortelock. Płyty są odporne na wysokie obciążenia, w garażach stosowane są bardzo często.

House Block Apartments in Varied Colors in Amsterdam, The Netherlands