Płytki PCW zdają egzamin także w roli posadzki przemysłowej

Prowadzicie Państwo magazyn przemysłowy lub warsztat naprawy samochodów? W wielkich halach istotną rolę zawsze odgrywa posadzka. Łatwo się czyści, wytrzymuje wielkie obciążenie i wytrzymuje długo. Płytki PCW, w odróżnieniu od innych możliwości, spełniają one wszystkie wymagania.

Każdy, kto zamierza remontować posadzkę przemysłową, powinien najpierw zastanowić się nad możliwością, która będzie się naprawdę opłacała. Nie chodzi tylko o cenę, ale przede wszystkim o aspekty techniczne. Podłogę betonową można wyremontować w różny sposób, do najczęstszych rozwiązań należą instalacja płytek PCW i powłoki epoksydowe.

Powinna wytrzymać obciążenie i być odporna na chemikalia

W halach produkcyjnych poruszają się wózki widłowe, stoją tam ciężkie maszyny, na posadzce także często magazynowany jest materiał. W wypadku płytek PCW należy zastosować opcję przeznaczoną do wysokich obciążeń, która w ciężkich warunkach bez problemu wytrzymuje ponad dziesięć lat. Większość firm taki wariant produkuje, Fortelock również ma płytki do bardzo wysokiego obciążenia, chodzi o linię Fortelock Industry. Przez cały ten czas jej kolor jest stały, struktura polimerowa wyznacza się także odpornością na większość olejów i kwasów. Raz na jakiś czas wystarczy wziąć wodę, środek czystości, miotłę ze szmatą i posadzkę umyć.

Całkiem inne właściwości, w stosunku do wytrzymałości, posiada posadzka epoksydowa, która jest w wielu zakładach bardzo popularna. W porównaniu do innych rodzajów posadzek jest tania, można na niej nawet wykonać logo firmy. Nie nadaje się jednak do miejsc, w których poruszać się mogą wózki widłowe lub samochody. W wypadku wózka widłowego problem stanowią jego wąskie kółka, w wypadku samochodów wysoka masa i ciepłe opony, które powodują odłupywanie się i zmianę koloru. Jeżeli nie zostanie zastosowane wykończenie przeciwpoślizgowe, wystąpi także problem ze śliską powierzchnią. W wypadku płytek PCW, które wykonane są z chropowatą powierzchnią, taki problem nie występuje.

Instalacja i naprawy powinny być łatwe.

Im większa hala, tym więcej będzie kosztowało jej położenie – pod względem materiału i pracy. Czas potrzebny do instalacji posadzki odgrywa rolę także w stosunku do zakresu przerwania ruchu w danej hali. W wypadku posadzki epoksydowej należy nałożyć z reguły trzy warstwy (żywica gruntująca, warstwa samopoziomująca i następnie żywica epoksydowa). Pierwsza z nich powinna schnąć przez 24 godziny i jednakowo długo należy czekać po nałożeniu warstwy końcowej. Gdy powłoka w którejś części hali zacznie pękać, wtedy musimy wyremontować ją w całości.

Instalacja płytek Fortelock w magazynie

Instalacja płytek PCW jest w przeciwieństwie do tego dużo łatwiejsza Płytki powinny być przez 24 godziny przez instalacją wyłożone w pomieszczeniu, by zrównała się temperatura. W wypadku nierównej powierzchni należy nałożyć masę samopoziomującą, wypełnić dziury i pęknięcia, w wilgotnych pomieszczeniach należy także wykonać wylewkę cementową. Masa samopoziomująca wysycha przez kilka godzin. Następnie nadchodzi kolej na płytki, które wystarczy tylko ułożyć. Nie trzeba ich kleić i cały proces jest bardzo szybki. Wysychać nie ma co, nie trzeba więc dalej czekać. Gdy przypadkiem rozbije się jedna z płytek, bez problemu można ją samodzielnie wymienić.

 

Płytki z PCW znajdują coraz częściej zastosowanie w halach przemysłowych. Zalety są jasne, wada jest praktycznie tylko jedna – wyższa cena. Każdy powinien sobie wyjaśnić sam, czy inwestycja jest dla niego opłacalna.

Niestety, brak komentarzy. Poniżej możesz napisać własny komentarz.

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *