Na co narażony jest garaż oraz jego posadzka?

Posadzka w garażu - zagrożenia jakie na nią czekają.

Garaż to pomieszczenie wielofunkcyjne. Nie jest to tylko miejsce, gdzie człowiek wieczorem parkuje swój samochód. Służy często jako magazyn, warsztat, miejsce na meble czy narzędzia ogrodowe. Takie pomieszczenie powinno być wytrzymałe i tym wyzwaniom powinna stawić czoła podłoga.

Na co narażony jest garaż oraz jego posadzka?

Rozlany olej

Olej silnikowy i paliwo powodują nieodwracalne szkody na podłodze. Niemal niemożliwe jest wyczyszczenie betonowej podłogi z oleju, gdyż wsiąka i powstają plamy. Nie są tylko nieestetyczne, ale mogą także zakłócić remont naszej podłogi. Do tłustej podłogi, źle przylega kolejna warstwa betonu. Rozwiązanie stanowi położenie na betonie podłogi Fortelock, która jest odporna na chemikalia i olej się do niej nie wchłonie.

Olej - jedna z rzeczy na które narażona jest posadzka w garażu

Zalanie wodą

Być może sobie tego nie uświadamiasz, ale na samochodzie lub meblach ogrodowych, przynosisz do garażu dużo wody. Część z niej może odparować, ale sporo ścieknie na podłogę. Może w nią wsiąknąć, naruszając przy tym stopniowo konstrukcję posadzki i garażu. Na szczęście wybierając Fortelock nie ma tego problemu – podłoga PCW częściowo przepuszcza wodę – każdy element posiada system kanalików odprowadzających, które pomagają w odparowaniu wody.

Spadające narzędzia

W trakcie najróżniejszych napraw może Ci z ręki wypaść jakieś narzędzie. W przypadku małego klucza imbusowego nic się nie dzieje. Jeśli podczas poluzowywania zardzewiałej śruby spadną Ci ciężkie kleszcze, mogą, na przykład kompletnie zniszczyć ceramiczną podłogę. Podłoga PCW Fortelock nie ulegnie zniszczeniu, może na niej powstać rysa, która z większej odległości nie będzie praktycznie widoczna. A nawet jeśli będzie to coś poważniejszego – wystarczy uszkodzony element wymienić.

Hamujący samochód

Żaden z opisanych wyżej przypadków Cię nie dotyczy? Zwróć uwagę, iż podłoga w garażu się zużywa. Na początku można to zauważyć w miejscu ruszania i hamowania samochodu. Tor jazdy będzie po pewnym czasie bardziej widoczny, gdyż jest najbardziej obciążony. Jak można temu zapobiec? Elementów betonowej podłogi lub podłogi z płytek ceramicznych nie da się tak łatwo zastąpić – zawsze będziesz musiał dużym kosztem wyremontować całą podłogę. Z podłogą Fortelock wystarczy po prostu wymienić zużyte elementy.

Zwalczaj zagrożenia posadzki garażu i ciesz się podłogą na długo

Jak ograniczyć zagrożenia i szkody w posadzce garażowej?

Do garażu polecamy zakup podłogi PCW Fortelock. Możesz wybierać pośród modeli Fortelock Light i Fortelock Invisible, które są przeznaczone do warunków średniego obciążenia i doskonale pasują do prywatnych garaży. Jeśli jest Ci potrzebna większa wytrzymałość, sięgnij po linię Fortelock Industry, która podoła nawet największym obciążeniom.

Zagrożeń dla podłogi w garażu jest wiele, ale każda z powyższych naszych podłóg pomoże Ci im zapobiegać w prosty sposób. I nie musisz się martwić! Zaoszczędzisz w ten sposób pieniądze oraz czas – zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Jakie inne czynniki mogą być zagrożeniem dla Twojej podłogi w garażu? Napisz do nas w komentarzach na Facebooku i opowiedz, co Ci się przytrafiło. I przeczytaj w naszym wcześniejszym artykule, jak wybrać płytki do garażu.